הסוכריות האמריקניות Featured

 3 dagan
הסוכריות האמריקניות: לקחת רק את המתוקה, ולהיזהר מאוד מהרעילה
סיפוח בקעת הירדן חשוב מאין כמוהו, אך יש לפחות שלושה פיתויים מסוכנים מאוד שלישראל אסור בשום אופן ליפול בגללם

יוסי דגן, יו"ר המועצה האזורית שומרון, וושינגטון

בעת כתיבת שורות אלו אין עדיין פרטים מדויקים על אחת התוכניות הכי מדוברות בשנתיים האחרונות – "עסקת המאה".

אף שהפרטים אינם ידועים עד תומם, הקווים האדומים של ההתיישבות ידועים, ואלה לא ישתנו, ועל כן מצאתי לנכון לעצור את שגרת החיים ואת העשייה בשומרון, ולהגיע בעצמי לוושינגטון כדי לחזק את ראש הממשלה, וכן, גם את נשיא ארה"ב, כדי לוודא שארץ ישראל וההתיישבות לא רק שלא ייפגעו מהתוכנית אלא להפך, רק יתחזקו.

הקווים האדומים שהצבתי בפני ראש הממשלה ובכירים במפלגה הרפובליקנית הם:

  • לא להחלטה על הקמת מדינת טרור
  • לא לחלוקה בין יישובים בתוך 'גושי ההתיישבות' ליישובים מחוץ ל'גושי ההתיישבות'
  • לא להפקרת יישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים
  • לא להעברת שטחי C ל-B ונסיגות נוספות
  • לא להקפאת תכנון מחוץ לגושים

כאשר אתם קוראים את שורות אלו, ופרטי התוכנית כבר מפורסמים, לנגד עינינו צריכות לעמוד ארבע המילים: "למען ציון לא אחשה".

אלה הדברים שעמדו לנגד עינינו כשיצאנו לוושינגטון וזו הסיבה שראינו לנכון לצאת להילחם על ארץ ישראל בבית הלבן: היתרון של סיפוח בקעת הירדן ברור, אולם אסור להתפתות לחשוב שסיפוח מונע ויתור עתידי, שכן על הגולן שסופח בשנת 1981 התנהלו שיחות למסירתו ע"י ממשלות רבין, נתניהו וברק, שיחות שכמה פעמים כמעט הבשילו לנסיגה. משרד האוצר כבר החל בעבר בתחשיבי פיצויים למגורשים. בכל התוכניות של השמאל מדובר על חלוקת ירושלים אף שסופחה ועל "חילופי שטחים" – כלומר מסירת שטחים מתוך הקו הירוק למדינה פלשתינית, תמורת שטחי "הגושים" דוגמת מעלה אדומים, אריאל וגוש עציון. העובדה שמדובר בשטחים ריבוניים שסופחו לישראל, כולל בתוך הקו הירוק הקדוש, אינה מספקת שום ערובה לכך שממשלה לא תכנס את הכנסת ותעביר בשלוש קריאות שינויים במפה.

אם הסיפוח הוא פיתיון שמושלך לציבור כדי לבלוע הכרה במדינה פלשתינית, הוא אינו אלא סוכרייה מורעלת. מבחינתנו, כל סיפוח חלקי הוא צעד ראשון לסיפוח כולל. הסכמה למדינה פלשתינית הופכת את הסיפוח החלקי לסופי, ולחיסול שאיפותינו הלאומית.

בניגוד לסיפוח, שיכול להיות מבוטל בן יום, מדינה היא ישות בלתי הפיכה לדורות, ובמקרה של מדינה פלשתינית – בכייה לדורות.

אחת החולשות הגדולות של הטענות נגד ישראל היא ששטחי יש"ע הם האחרונים על כדור הארץ, פרט לאנטארקטיקה, שאין עליהם שום ריבונות אלא רק "טענות ריבונות" נוגדות. הטעות הענקית של ישראל היא שהיא אינה מתבססת על כך, אבל ברור שאם תקום מדינה פלשתינית, זו סופה של טענה ישראלית על לב ארץ ישראל, והעולם לעולם לא ישמוט מידו את ה"הישג" הדרמטי הזה ולא ייתן לבטל את המדינה הזאת בשום אופן, כפי שאפילו מדינה מזיקה כמו גרמניה לא בוטלה לאחר האסון הבינלאומי שחוללה ושעלה בחיי 65 מיליון איש.

אין כזה דבר "מדינה מפורזת". מהרגע שהוגדרה מדינה, אי אפשר להכתיב את גודל הצבא ומספר הטילים, כמו שההגבלות שהוטלו על גרמניה אחרי מלחמת העולם הראשונה לא מנעו בהמשך את הפיכתה למפלצת, וכמו שהסכמי אוסלו שהגבילו את מספר "השוטרים הפלשתינים" לכ-18,000, לא מנעו את הפיכתם לכוח טרור גדול פי כמה.

צריך לזכור כי בחוק ההתנתקות נקבע כי רצועת עזה תהיה מפורזת. היום אפשר לשאול את תושבי הדרום אם אכן עזה מפורזת כפי שהובטח ונקבע בחוק.

מי שבונה על הסירוב הערבי, כדאי שיזכור שפעמיים הם אמרו "כן", והרוויחו בענק. בפעם הראשונה הם קיבלו את סיני, ובפעם השנייה ערפאת שהגיע עם מחבליו בתוניסיה לפת לחם אמר "כן", ונכנס עם כנופייתו כסוס טרויאני ללב הארץ. התבססות על "לאו" ערבי היא הימור מופקר.

והכי חשוב, מעבר לנימוקים השכליים הללו, אסור שנסכים לעסקה של סיפוח חלקי כזה או אחר תמורת הפיכתן של שכם, חברון, יריחו, בית לחם, יהודה ושומרון ל"פלשתין". אחרי פגישות עם בכירים בממשל האמריקני וגם עם בכירים אוונגליסטים שמשפיעים מאוד על הממשל, אני מוכרח לומר שיש אוזן קשבת. בעבודה נכונה אפשר בהחלט להביא לריבונות על מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, ולמנוע הכרזה על מדינת טרור בלב מדינת ישראל ב-70% מיהודה ושומרון על ידי ממשלת ימין, וגם את האיומים האחרים אפשר להדוף בדרך למיליון יהודים בשומרון וריבונות מלאה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם