הצילו את מדינת היהודים Featured

 4 segal
תגובה לכתבה 'גויים במדינת היהודים'

איתמר סג"ל

זו היא דרכה של אמת – היא נכונה כאשר היא נעימה, וגם כאשר היא כואבת, צורמת באוזן או נתקעת בגרון. האמת עודנה אמת לאמיתה גם כאשר נהוג לטמון את הראש בחול. וכך, גם אם אפשר לומר באופן נעים יותר – האמת נותרה אמת.

והאמת היא שהרב יצחק יוסף צודק. ועוד איך צודק. אין ספק, חוק השבות הוא חוק ציוני, נשמת אפה של מדינת היהודים. מכוח חוק השבות עלו לכאן עם קום המדינה המוני יהודים, ברוך מקבץ נידחי עמו ישראל. אבל כעת, חוק השבות במתכונתו ממיט עלינו אסון, חד וחלק. המצב חמור, המצב מחמיר, והוא עלול להחמיר דרמטית בשנים הקרובות.

כפי שהוסבר בכתבה שפורסמה כאן, הכוונה היא כמובן בעיקר ל"סעיף הנכד", סעיף שמאפשר לאדם שסבו יהודי, גם אם הוא עצמו אינו יהודי, לא נשוי ליהודייה, ואף שני הוריו אינם יהודים – לעלות לארץ היהודים ולהשתקע בה. רק חִשבו על כך: בני זוג גויים לחלוטין – שניהם אינם יהודים והוריהם אינם יהודים, זוכים לעלות לארץ היהודים רק כי סבו של אחד מהם, שאולי כלל אינו בין החיים או גר בכלל בחו"ל – יהודי.

הסעיף האווילי הזה, שאושר גם על ידי נציגי המפד"ל, נכתב ונחתם בידי קטני אמנה שחתמו על סעיף ההתאבדות הזה ולא העלו על דעתם ככל הנראה כי במהרה ישתנו סדרי עולם, שערי רוסיה האדירה ייפלו, ומדינת ישראל הקטנה תהפוך לגן עדן משוש תבל – כל רעב ממנו יאכל, כל צמא ממנו ישתה, ולו רק יוכיח כי סבו מבני בניו של אברהם אבינו.

וכך, מאז ועד היום, מאות אלפי גויים – רבים מהם ללא כל זיקה נראית לעין לעם ישראל – עולים בהמוניהם לארץ, ואין פוצה פה, אין מצפצף. הוסיפו לכך את מסתנני העבודה ואת כל המתאזרחים מכוח נישואין אזרחיים ותבינו לבד כי הרכבת איבדה את דרכה. במו ידינו אנו מסכנים את יסוד היסודות של מדינת היהודים – בית ליהודים עם רוב יהודי מוצק, בית שמבטיח המשכיות לבני הדורות הבאים.

בניגוד לנטען בכתבה, המצב עתיד רק להחמיר. ההתבוללות הגוברת בעולם תייצר בדורות הקרובים 'נכדים' רבים נוספים – נכדים ליהודים שבחרו להתנתק מעמם, לדור בחו"ל ולהתחתן עם בת אל נֵכר. רבים מאוד, בשלב כזה או אחר יחפצו ליהנות מכל הטוב הזה – לזכות גם הם לחלק בארץ חמדה, לאכול מפרייה ולשבוע מטובה, ללא קדושה, ללא טהרה.

למרות הקושי והמורכבות, הפתרון היחיד הוא שינוי החוק לאלתר. המחשבה לפתור את הבעיה באמצעות גיור סיטונאי דומה בעיניי בניסיון לרפא תאים סרטניים בגלולות אקמול. לדידם, בכול אשמים אנשי הרבנות הראשית ודייני הגיור. אילו רק היו מקילים יותר, מסבירי פנים יותר, כבר מזמן היו הגויים עולי ברית המועצות ליהודים כשרים כדת משה וישראל. מדובר כמובן בהבל, דמיון ובעיקר כלי ניגוח פוליטי, בעוד הספינה כולה מאיימת לטבוע. מתי מעט מקרב העולים מעוניינים להתגייר, גם אם ידרשו מהם לכל היותר ברית מילה, שבת ויום הכיפורים. ובצדק, מה להם ולצרה זו. בזכות סעיפי החיסול בחוק השבות, הם נהנים גם כך מכל חלב הארץ אף שאין להם דבר עם אלוקי ישראל. עמך עמי, אלוקייך פחות.

אינני מבין מדוע אף לא מנהיג ציבור אחד העלה את הדרישה לשינוי מיידי של חוק השבות. אם את הנזק שכבר נעשה אי אפשר לשנות, לפחות נתקע את האצבע בסכר, נעצור את הסחף, ויפה שעה אחת קודם.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם