מתנת בר המצווה הגדולה Featured

 4 hersh
מתנת בר המצווה הגדולה ביותר שתוכלו לתת לילדים שלכם

אבינועם הרש

אחד האירועים המרגשים והמכוננים ביותר בחייו של נער הוא בר המצווה שלו. מעבר לכך שלא לכל ההורים יש אמצעים להפיק אירוע ענק, יש כאן נקודה חשובה מאוד הקשורה להימנעות מהעלבה או מביוש של תלמידים שאין להורים שלהם יכולות כלכליות שיש להורים אחרים.

בשבוע שעבר קיבלתי מכתב מהורים מבוססים שהתחבטו איתי בדילמה של הפקת ענק לעומת משהו צנוע יותר:

"שלום אבינועם, רצינו להתייעץ איתך בנוגע לבר המצווה של הילד שלנו.

ברוך ה' אנחנו באים ממשפחה מבוססת מאוד ובעלת אמצעים, ובהתאם לכך חשבנו לעשות הפקה נחמדה באולם שנחשב יוקרתי במיוחד. העניין הוא שהילד שלנו מעצמו אמר לנו שהוא רוצה שנעשה לו משהו הרבה יותר צנוע מאחר שיש לו בכיתה חברים שבאים ממשפחות דלות אמצעים והם נמצאים אחריו ברשימה, ואם נעשה משהו מושקע במיוחד, החברים האלה עלולים להיעלב ולהיפגע מאחר ששאר החברים ישר יתחילו להשוות בין האירועים. נשמח לעצתך".

*

למען האמת, נראה לי שזו הפעם הראשונה שאני נתקל בשאלה כזו מטעם הורים שיכולים להרשות לעצמם להפיק אירוע נוצץ ומהודר במיוחד ובכל זאת מרגישים שהם יכולים לקבל מאירוע הבר מצווה לבנם יותר מ'בואו נראה לכל החברים והמכרים שלנו איזו הפקה מדהימה הרמנו'.

ומאחר שבנם, חתן בר המצווה, גילה רגישות בבקשתו, נראה לי נכון להמליץ להם ללכת על אירוע בסדר גודל שייתן לבנם את המסר הזה: אף שיכולנו להרים אירוע נוצץ ויוצא דופן החלטנו בכל זאת ללכת על משהו צנוע יותר מאחר שלא רצינו להציב לחברים שלך רף שיקטין ויגמד את האירוע שלהם.

*

כמחנך יצא לי להיתקל כמה וכמה פעמים בעוגמת נפש של תלמידים שהרגישו מבוכה ובושה באירוע בר המצווה שתוכנן להם מאחר שהאירוע שלהם היה בדיוק אחרי תלמיד או תלמידה שההורים שלהם יכלו להפיק אירוע מפוצץ ויוצא דופן, והוא גרם לאירוע ולשמחה שלהם להחוויר לעומתו.

בדיוק בגלל הסיבות האלה התרגשתי כל כך להיתקל בשאלה הזאת של ההורים, כי היא מדגישה את הערכים האמיתיים שהורים יכולים לאחל לבנם חתן בר המצווה: היכולת להתחשב ולראות את החברים ואת הרגשות שלהם אף שאתה יכול לעשות את מסיבת בר המצווה המדהימה ביותר בעולם.

ואין בעיניי מתנת בר מצווה גדולה ומתוקה יותר מהיכולת הזאת.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם