אלקטרוניקה זדונית Featured

 390 2 shut

אשר בן אבו

יותר משהאדם בוחר את המקצוע, המקצוע בוחר את האדם. זה משפט שאני המצאתי עכשיו, זרמו. איך עוד אפשר להסביר את זה שאני, מוזיקאי-אומן שכמותי, שרק רוצה לחבר תו לתו, מז'ור למינור, מוצא את עצמי באישון לילה נובר באתרי אינטרנט דוברי אנגלית ברמת שפת-אם, כדי לתקן את המחשב שלי (שהוא גם אנגלוסקס גדול בפני עצמו) רק כדי להצליח להקליט צליל אחד עלוב? כמו גלדיאטור הנידון לגורל מר, המוזיקאי המודרני מובל אל זירת הטכנולוגיה בעל כורחו, וזה לא עושה טוב למישהו שגם ככה אוכל סרטים "למה אני לא ישי ריבו".

פעם היו כותבים תווים על דפים, ומנגנים אותם עם קרן יער בבוסתן, הכול היה נחמד ויפה ויאללה לכבוש את פרוסיה. היום הכול במחשב, ירידת הדורות. אם מוצרט ובטהובן היו יודעים שכדי לכתוב את הסימפוניות שלהם הם יצטרכו לנתק את הראוטר, לחכות חמש-עשרה שניות ואז לחבר שוב, הם היו הולכים לעבוד בברזל כמו שאר בני גילם.

זה היה לפני שבועיים כשרציתי להפעיל את התוכנה שלי (להלן: "התוכנה"), כדי להקליט איזה עיבוד, והתוכנה שלי לא הסכימה לתפקד. הסיבה הרשמית לתקלה הייתה רצף של כל מיני מילים באנגלית ועוד כמה פסיקים ולוכסנים, אבל בתכלס פשוט לא התחשק לה. אני יודע את זה כי אני מכיר אותה והיא מנוולת.

כדי למצוא פתרונות הפשלתי שרוולים ונכנסתי לאינטרנט – הוא לא עבד. בעיה בראוטר. או בספק. או במפה הסינופטית. אני מתקשר לנציג שירות של סלקום וצועק עליו שזו לא פעם ראשונה שהאינטרנט נופל, הוא עונה לי שזו לא הפעם הראשונה שאני פונה אליו למרות שאני מנוי בכלל בפרטנר. אני מתנצל עמוקות. "מוזיקאי?" הוא שואל. "כן. מלחין". "שהא-ל הטוב יחוס על נשמתך. מיד תקבל סקר על שביעות רצונך מהשירות, אני מאוד אשמח שתדרג אותי במקום גבוה מכל גבוה, יום טוב, אבירם". לא תקבל ממני שום דירוג אדון אבירם, לא מהאשפתות שבהן אני נמצא כעת.

כעבור שבוע הגיע טכנאי (למושב מגיעים טכנאים רק בימי כ"ב בכל חודש זוגי). הוא ביקש קפה שחור ואמר שכל המושב הזה זקוק להחלפה, הסכמתי. בסופו של דבר הוא הצליח לחבר איזה חוט חשמל מהסלון שלנו עד לאנטנה של משפחת בושארי והאינטרנט התחיל לעבוד, בושארי לא צריכים לדעת.

יאללה להלחנה!

נכון. התוכנה לא עובדת. ניסיתי לעקוף את הבעיה אבל היא הייתה מהירה ממני. באינטרנט לא מצאתי פתרונות ובכלל פחדתי שבושארי מתחילים לחשוד, אז נאלצתי לפנות במייל לתמיכה הטכנית שבמערב וירג'יניה. לא ידעתי איך רושמים באנגלית "תוכנה מנוולת" אז פשוט כתבתי:

Hello my Tochna no work help

ולסיום הוספתי:

why I am not Yishay Ribo

אולי מישהו שם זרע ישראל וייפתחו לו קצת הקישקעס.

קיבלתי מייל חוזר עם השאלה:

Hi Mr. Asher Ben Abu, can you please describe what is the problem?

All the best,

 Rob Mayers.

לקחתי את המחשב וזרקתי מהמרפסת בו במקום. כבר יותר טוב. דמיינתי את רוב מאיירס הזה מתנפץ יחד איתו על האספלט כשאני צועק לו מלמעלה "אול דה בסט מאיירס!" וזה בפני עצמו העלה את מצב הרוח שלי בשתי דרגות.

עכשיו אני אדם הרבה יותר שמח, מצד שני עוד לא הלחנתי כלום, שלא לדבר על השברים של המחשב שאני צריך לאסוף מהכביש. אספתי את עצמי וירדתי למטה עם מטאטא ויעה, התחלתי לאסוף את הנמסיס שלי שמפוזר בכל עבר. העבודה הייתה מרגיעה, הרוח הייתה קרירה, ולחן מרענן עלה בראשי. נו מה עכשיו.

All the best,

Asher Ben Abu

Moshav Tarum

Israel

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם