יום הולדת לפולארד Featured

 m3 polard
יהונתן פולארד אמנם עזב את הכלא הפדרלי בתחילת תשע"ו, אבל מאז ועד היום הוא לא באמת משוחרר * האדם שהקריב את רוב שנותיו למען מדינת ישראל עדיין אזוק באזיקים אלקטרוניים, מוגבל בחופש התנועה שלו, ובעיקר – אינו יכול לעלות לישראל * לכבוד יום הולדתו ה-65 החליטו במטה פולארד להראות לו שהנוער הישראלי לא שוכח את מי שנותן מעצמו בעבורנו

איתיאל כהן, הנוער למען פולארד

"האם היה עליי לשבת בחיבוק ידיים ולא לעשות דבר, שעה שסכין ננעצת בגבה של ישראל? איזה יהודי המכבד את עצמו יכול לעשות כך?"

כך כתב יהונתן פולארד לרב בארצות הברית, במהלך ישיבתו בכלא האמריקני, כחלק ממכתב ארוך שבו פירט מה גרם לו לקחת על עצמו סיכון גדול כל כך.

פולארד נולד בשנת תשי"ד במדינת טקסס שבארה"ב, ועבד במודיעין הצי האמריקני. במסגרת עבודתו נחשף פולארד למידע רגיש ומסווג הקשור למדינת ישראל. במסירות נפש רבה ותוך סיכון עצמי רב העביר פולארד את המסמכים לידי מדינת ישראל, תוך שהוא מודע לחומרת מעשיו בעיני האמריקנים.

ב-21 בנובמבר 1985 נעצר פולארד בידי ה-FBI לאחר שחשדו בו, ובהמשך נידון למאסר עולם. לפני כשלוש שנים וחצי ולאחר 30 שנה בכלא, שוחרר.

מאז שוחרר, קיימת נטייה בקרב הציבור במדינת ישראל לחשוב שהפרשה הגיעה לסיומה. אך לא היא. גם היום מוטלות עליו הגבלות כבדות שמקשות מאוד על תפקודו ועל חזרתו לשגרה. במסגרת ההגבלות נאסר עליו לצאת מרדיוס מסויים בעיר ניו יורק והוטל עליו לשהות במעצר בית בכל לילה. בנוסף עליו לענוד בכל רגע נתון אזיק אלקטרוני שמנטר את מקומו, המחשבים שלו מנוטרים אף הם ועליו להימנע מיצירת קשר עם התקשורת.

על אף ההגבלות, יהונתן עושה מאמץ לחזור לשגרה עד כמה שאפשר, יחד עם אשתו אסתר. במקביל הוא פועל באמצעות עורכי דינו ואנשים יקרים כאן בישראל כדי שיתאפשר לו לעלות לארץ בהקדם. עם זאת, לצערנו, נראה ששכחנו אותו מאחור.

במהלך העשור האחרון לישיבתו בכלא הוקם מטה 'הנוער למען פולארד' בידי בני נוער וצעירים שהסיפור בער בהם, ובמסגרתו הם פעלו בדרכים שונות ומגוונות לעשות כל מה שאפשר בשביל להביא את יהונתן הביתה, ולפחות להשאיר את סיפורו על סדר היום במדינת ישראל.

גם לאחר שחרורו מהכלא, אנו במטה ממשיכים לפעול כפי יכולתנו כדי שהציבור בישראל לא ישכח את יהונתן, עד שיזכה לעלות לארץ בריא ושלם בקרוב בעזרת ה'.

חוגגים לו

בעוד כשבועיים, בח' באב, יחול יום הולדתו ה-65 של יהונתן פולארד. לכבוד יום ההולדת החלטנו שצריך להחזיר אהבה למי שהקריב את רוב שנותיו למעננו, אזרחי מדינת ישראל.

בימים אלו אנו יוצאים בקמפיין חדש לקראת יום הולדתו ה-65 של פולארד: בשבוע של יום הולדתו (ג' עד ח' באב, 4-9.8), נצא למוקדים רבים ברחבי הארץ עם בלונים, שלטים, פלאיירים, עוגות ועוד, ויחד עם עוברי האורח נחגוג ליהונתן, ונראה לו שאנחנו איתו. שמחים, כואבים ובעיקר תומכים ולא שוכחים.

יותר מ-30 מוקדים בכל רחבי הארץ, מעכו ועד מצפה רמון, כבר פנו אלינו וביקשו להצטרף, ואנו מעריכים שככל שיתקרב המועד יצטרפו עוד מקומות רבים.

אנו רוצים להפיק קמפיין נוסף של שילוט ענק במקומות מרכזיים ברחבי הארץ, שיסייע לנו עוד יותר להזכיר לציבור את פולארד. לצורך כך פתחנו קמפיין גיוס כספים שהיעד שלו לא גבוה במיוחד, ואנחנו זקוקים לעזרת כל אחד ואחד כדי לגייס את המימון לכך, ושנוכל להוציא אותו לפועל.

אנו מזמינים את כלל אזרחי ישראל להיות שותפים ולהצטרף אלינו לחגיגות יום ההולדת של אחינו האהוב יהונתן. בלעדינו לא יהיה מי שיחגוג לו. יחד, ורק יחד, נראה לו שלא שכחנו אותו, ויהי רצון שבזכות תמיכתנו נזכה לראותו כאן עימנו בארץ ישראל, בריא ושלם, במהרה.

להצטרפות לקמפיין יום ההולדת: הודיה 052-6864724

לגיוס הכספים: bit.ly/2J96oCJ 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם