נלחמים באנטישמיות החדשה

 5danon

 

דני דנון, שגריר ישראל באו"ם


עם כניסתי לתפקיד שגריר ישראל באו"ם לפני כשנה התגלתה לי מערכת משומנת שפועלת נגד מדינת ישראל. מערכת שכל תכליתה לפגוע בחלום הציוני, לקטוע את ההצלחות שמדינת ישראל מובילה במדע, בטכנולוגיה, בתרבות ובשאר תחומי החיים.


לצערי הרב, לא אחת נתקלתי בניצני אותה אנטישמיות כאן במסדרונות האו"ם. המקום שייעודו להילחם בחרמות ולהוביל לשוויון בין כולם, מצליח שוב ושוב להוכיח כי הצביעות חוגגת בו. נחשפנו לכך לאחר גל הטרור האחרון כאשר יצר האו"ם שתי קטגוריות לטרור, טרור נגד אזרחי העולם - שזוכה לגינוי מקיר לקיר, וטרור נגד אזרחי מדינת ישראל - שלא נשמע נגדו כל גינוי.
הקו המקשר בין חוסר הגינוי לטרור נגד אזרחי ישראל לבין פעולות החרם שמובילים ארגוני ה-BDS הוא קו ברור שצריך לקרוא לו בשמו - אנטישמיות.
גם אזרחי ישראל רואים את הסכנה שטמונה בהמשך פעילותם של ארגוני החרם. מסקר שנערך לאחרונה והשתתפו בו יותר מ-500 נשאלים, עולה ש-57% מהישראלים סבורים שתנועת ה-BDS מסכנת את מדינת ישראל ו-75% חושבים שהיא יכולה לפגוע ״באופן משמעותי״ בעסקים ישראליים. עוד עולה מהסקר ש-85% מהישראלים מגדירים את תנועת ה-BDS תנועה אנטישמית שמתכוונת לפגוע בביתו הלאומי של העם היהודי.


לאור תמונת המצב הקשה החלטתי לפעול ולהוביל אירוע ראשון מסוגו באו"ם שישתתפו בו מרבית הארגונים היהודיים בארצות הברית, אלפי סטודנטים ושגרירים. יחד אִתם ניצור חזית בינלאומית למאבק בתנועות החרם, חזית אשר תעביר מסר לכל שונאינו שמדינת ישראל לא תיכנע ותמשיך לפעול בכל מקום כדי לחשוף את מסכת השקרים של תנועת ה-BDS.


בכנס יצוידו הסטודנטים ב"ארגז כלים" שבעזרתו יוכלו להתמודד עם פעילי ה-BDS בקמפוסים. הנשק העיקרי במאבק ההסברתי הוא האמת והעובדות בשטח.


גם כאן באו"ם נמשיך במאבק הצודק שלנו מבלי להסס ומבלי להתכופף. נמשיך לצעוד בראש מורם כי "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה". כפי שהצלחנו להביא לכך שלראשונה יום כיפור הוכר כיום חג רשמי באו"ם, כפי שיזמתי את הגעתם של בני משפחתה של דפנה מאיר הי"ד אל מועצת הביטחון כדי שישמיעו את קולם של נפגעי הטרור, נמשיך להיאבק נגד כל מי שרוצה ברעתנו.


זהו צו השעה לעם היהודי שיושב בארץ ישראל ומחוצה לה, זהו הזמן להתאחד ולפעול נגד אותם המסיתים והמתריסים נגד מדינת ישראל, שמובילים את האנטישמיות החדשה. זהו מאבק ארוך שלא ייגמר בלילה אחד. אויבינו לא מבדילים בין תושבי תל-אביב לתושבי עפרה, בין דתיים, מסורתיים וחילונים - כולנו מטרה. האמת היא כלי הנשק היעיל והאפקטיבי ביותר נגד מכונת השקרים של ה-BDS. רק אם נעמוד יחד כעם אחד נוכל לשים סוף לאנטישמיות המודרנית ולהכריע אותה.

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם