כוננות ליברמן

 4marzel

 

כוננות ליברמן


ברוך מרזל, חברון


אחר ארבע שנים של מאבק לסילוקו של בוגי יעלון מתפקידו כשר ביטחון, אני בוודאי מאושר מהעובדה שביטחון ישראל אינו מופקד עוד בידיו. אולם אינני שמח כלל ממינויו של מחליפו בתפקיד.
את איווט ליברמן אני מכיר יותר מ-30 שנה, כאשר במשך 25 שנים מתוכן הוא ממלא תפקידים חשובים ביותר, החל ממנכ"ל משרד רה"מ, דרך תפקיד שר התחבורה, שר התשתיות, ועד סגן רה"מ ושר החוץ.


במשך כל אותן שנים איני מצליח למצוא מעשה לאומי רציני שליברמן עשה, תרומה כלשהי שהשאיר אחריו, דבר ששר מהשמאל לא היה עושה. ליברמן הוא המועמד הרציני ביותר על מקום בספר השיאים של גינס בקטגוריית "הפוליטיקאי בעל הפער הגדול ביותר בין הצהרות למעשים". ליברמן שובר את שיאיו האישיים כל העת. הוא מדבר בעצמה אדירה, אבל כשהוא מגיע לצמרת הוא אינו עושה ולא כלום.


ליברמן היה בצמרת בעת הסכם וואי ושתק, בהקפאת ההתיישבות הוא שתק, בהסכם חברון הוא שתק. הוא נשאר בממשלה שמשחררת פעם אחר פעם מחבלים, שנותנת לאויב הערבי יותר ממה שהיא נותנת לחיילים משוחררים.


בהסכם חברון, שבו ליברמן היה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, נתנו למחבלים 93% מהעיר חברון כולל הגבעות החולשות על מערת המכפלה והשכונות היהודיות. במשך שלוש שנים ירו עלינו יום יום בנשק שנתניהו ויד ימינו ליברמן נתנו למחבלים. הרב רענן והתינוקת שלהבת פס הי"ד נרצחו, ומאז היו עוד עשרות הרוגים ופצועים כתוצאה מההסכם הארור.
כואבת במיוחד הייתה העובדה שבעוד אצל המחבלים הערבים, כל כמה ימים הגיעה ההנהגה שלהם לבדוק את הבעיות של התושבים, ליברמן לא הגיע ולו פעם אחת לבדוק כיצד אפשר לעזור למתיישבי חברון.


כעת נכנס ליברמן לתפקידו תחת התקפה מתוזמנת של התקשורת, אנשי "ביטחון ומשפט" והשמאל בישראל. האנשים הללו אינם מתייגעים לחינם. להערכתי, מתוך כוונה להוריד לחץ במקום לממש את ההצהרות ולשחרר את החייל אלאור אזריה ולהחזיר תוך 48 שעות את גופות חיילינו מעזה, הוא יתחיל בהצהרות מתונות, שבהמשך תהפוכנה למעשים.
על כן אני ממליץ לחבריי לדרך להיכנס לכוננות ולהתארגן למאבק שלפנינו.


בניגוד לשרון ולאחרים שזגזגו ועברו לשמאל, באמתחתו של ליברמן ישנן כבר מתחילה הרבה הצהרות שמאלניות. ליברמן מוכן לוותר על ביתו בנוקדים למען השלום, ליברמן בעד ויתור על ואדי ערה וויתורים מרחיקי לכת ביו"ש, ליברמן כבר ויתר על הדרישה האידיאולוגית היחידה במו"מ - עונש מוות למחבלים (זכרו זאת בבחירות הבאות כשינפנף שוב בסיסמה), ואני חושש שאת הכוחנות והאגרסיביות שלו הוא יפנה כנגדנו.


תושבי עמונה ושאר הלוחמים על ארץ ישראל, תתכוננו.


מעל הכול חשוב לזכור כי הישועה לא תבוא לעולם מאדם שאינו מאמין בבורא עולם באמת.


אנשי הימין ה"חזקים" התקפלו ברגע האמת, משום שלא היו נאמנים לתורה ולא הייתה להם אמונה. כאשר אנשי "גוש אמונים" העריצו את שרון וכינו אותו "מלך ישראל", התריע הרב כהנא על אותו אבסורד. וכאשר אותו שרון היה מארגן אוטובוסים מלאים בעיצומה של שבת קודש להסיע מבקרים לאלון מורה, וראשי גוש אמונים עמדו שם בשבת לקבל את פני המבקרים, הרב כהנא היה קול בודד שזעק שזהו מתכון לחורבן ההתיישבות. ליברמן עם הלאומיות החילונית שלו אינו שונה משרון ומכל יתר המנהיגים החילונים, שבגדו בארץ ישראל בסופו של דבר (ואפילו בגין, ששם שמים היה שגור על פיו, לא היה באמת יהודי נאמן להלכה, אף שרבים רצו לחשוב כך, ומשום כך גם הוא נפל).
בגלות לא היו חוגגים על הליכתו של הפריץ, מכיוון שידעו שהפריץ הבא לא יהיה טוב יותר. להבדיל, גם בארצנו אנו לומדים שעם כל החיוב שבהליכתו של בוגי יעלון, בואו של ליברמן ממש אינו מבשר טובות.

צילום: יח"צ

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם