גלובליזם ופטריוטיזם

 4 figlin

"אנחנו מתנגדים לגלובליזם ובעד פטריוטיזם"

(דונלד טראמפ באו"ם, ספטמבר 2018)

משה פייגלין

בעצם, זה כל הסיפור. גלובליזם מול פטריוטיזם. מצד אחד, הכוחות המבקשים לבטל את הזהות הלאומית ולאחד את העולם תחת שלטון מרכזי – שלטונם שלהם כמובן – ומולם מי שדבקים בזהות הלאומית, דבקים בהבדלה, דבקים בדברי הפסוק "בהנחל עליון גויים, בהפרידו בני אדם, יצב גבולות עמים..." (דברים לב ח').

אין חדש תחת השמש. מאז הופעת הטכנולוגיה – כלומר ייצור חומרי הגלם – ניתנה בידי האדם היכולת להחביא את הא-ל מאחורי הטכנולוגיה. כבר לא צריך את אבניך, אנו נייצר לבנים; כבר לא צריך את מימיך, אנו נתפיל מים; אתה כבר לא נוכח. "ויאמרו איש אל רעהו הבה נלבנה לבנים... ותהי להם הלבנה לאבן והחמר היה להם לחומר", ומסקנת נמרוד: "הבה נבנה לנו עיר ומגדל וראשו בשמים ונעשה לנו שם פן נפוץ על פני כל הארץ" (בראשית יא).

בואו נמחק את ההבדלים האתניים, נמחק את מילת הקסם "ויבדל" שבה נברא העולם ונברא אותו מחדש, בעצמנו, בלי המחיצות המעידות על המבדיל. נאחד את העולם תחת עריצות אחת, נחליף את הא-ל באדם וכמובן נשליך את אברהם המתעקש לקרוא בשם הא-ל האחד אל כבשן האש.

בניין האיחוד האירופי עוצב כמגדל בבל מודרני. "לשונות רבות, קול אחד" מסבירה המודעה על רקע מגדל בבל וכוכבי האיחוד ולא משאירה מקום לספק: אנחנו נתגבר על בלילת השפות והפיזור האתני, נשלים את המגדל, נבטל את ההבדלה הלאומית, נפתח את הגבולות, נשליט ממשלת פקידים עולמית, בית דין בינלאומי – ובקיצור, גלובליזם.

הכבשן שאליו הושלך אברהם והכבשנים שאליהם הושלכו בניו לפני שבעים שנה באו מתוך אותה מוטיבציה, להרוג את א-לוהים. לא בכדי קם מגדל בבל המודרני, מגדל האיחוד האירופי, ביבשת הספוגה בדם בני אברהם - אבי המונותיאיזם.

הקשבתי לנאום של טראמפ פעור פה. האם אנו עדים לתחילת התנערות חלקה השפוי של האנושות מ-70 שנות פוסט-מודרניזם? הנה עומד מנהיג העולם החופשי ובועט בישבנו של "בית הדין הבינלאומי", עומד ומשיב את ריבונות הלאום על כנה, חוזר ומציב גבולות עמים, מנחיל עליון.

ואז הקשבתי לנאום נתניהו, מנהיג בניו של אברהם.

"הם מחביאים שם טילים", הוא אמר. "לכו תבדקו".

"בדקנו, הכול בסדר", פיהק העולם.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם