מחשבי קיצים

m 2 dilemah

חיים ולדומירסקי

מתישהו נגמרים כל הנסים, כל קייטנות בית הספר, קייטנות סבתא, היום שבו רואים סרטים של ארתור במחשב של אבא ולו אין מה לעשות בינתיים (המכונה בטעות 'יום עם אבא בעבודה'), ואין ברירה אלא לצאת לחופשה המשפחתית.

לאן הולכים ומה עושים? ובכן, ראשית נוריד את אחת האפשרויות מהשולחן: מדי שנה בשנה צץ החבר המעצבן שמספר לך שהשנה הם טסים באוגוסט כל המשפחה ליער השחור בגרמניה. קודם כול, היער השחור נשמע לי כמו סדרה מצוירת לילדים מהשידורים הניסיוניים של ערוץ 2. דבר שני, אני לא יודע מה יש לי נגדם, אבל משהו בגרמניה נותן איזו תחושה כזו לא נעימה... איזו צמרמורת... טוב, לא יפה מצדי, סתם גזענות.

אני מזין את מספר הנפשות הפועלותלוחץ על כפתור 'חפשושולח את האתר למחשבות קיומיות ארוכות... "תגיד", שואל אותי בוקינג במבוכה, "אתה בטוח שזה רעיון טובכולכם יחדאתם די הרבה..." כשאני מתעקש הוא נכנע ואומר: "אתה יודע מהאפשר לסגור לכם איזה אגף במלוןשני חדרים לשלושה ועוד חדר לאחדסך הכול 10,000 שקלים ללילה"

 

בכל אופן אני שואל את החבר: "זה לא מאוד יקר כל המשפחה בחו"ל?" ואז מגיע השקר הגס: "תאמין לי, זה יותר זול מחופשה בארץ באוגוסט", ועל זה אומרים הצעירים "בוא..." (אני מקווה שהשתמשתי בזה נכון). לא, האמת שזה נכון. אם הכוונה ב'חופשה בארץ' היא לסוויטה במלון שלמה המלך לשבועיים. לעומת זאת אם הכוונה היא לזרוק את הילדים לתוך אוהל (במקרה הטוב עם מזרנים), הרי שהחופשה שלך בנירנברג עדיין יקרה יותר. בקיצור, אנחנו דבקים בחופשה בארץ הקודש, וחוץ מזה השנה עדיין לא הספקנו להוציא דרכונים לקטנים.

אז נשארנו בארץ. מה האפשרויות? ובכן, האפשרות הראשונה היא חופשה עם חברים. זה המקום להקדיש לרטינה הנשמעת לא פעם מקרב הילדים: "למה תמיד הולכים עם החברים שלכם לטיולים?", שהיא בת דודתה של הטענה "למה תמיד מזמינים לשבת משפחות של החברים שלכם?". ובכן, חמודים, עד כמה שהסיטואציה שבה אתם מביאים חבר מהגן או מבית הספר ואומרים לנו: "תכירו את יוסי ואת ההורים שלו, אנחנו יוצאים אתם לטיול" נשמעת לכם הגיונית, יש מי שימצא אותה מוזרה במקצת. חוץ מזה בגדול זה מסתכם בזה שאנחנו משלמים, אז אנחנו קובעים.

אבל לפעמים מתחשק להקדיש את החופשה לגיבוש המשפחה הגרעינית, ואם כבר, להתפנק במשהו יותר נורמלי מאוהל. אחרי שכבר נכוויתי פעם בהיענות לפרסומת שהציעה מחיר לא סביר בהחלט באוגוסט למלון באילת וסגרתי מהר מהר על מחיר המציאה, וכשהגענו הבהירו לי הילדים שהם אמנם כפויי טובה אבל בעלי חוש שיפוט סביר: "אבא, מה זה המלון המעפן הזה?", אני כבר נזהר ומכתת רגליי ל-booking.com.

הבעיה היא שממספר ילדים מסוים יחסיך עם בוקינג-דוט-קום עולים על שרטון. פעם הייתי מחפש מלון לשני מבוגרים ושני ילדים, ובוקינג היה מחייך לקראתי, פותח שולחן ואומר: "חופשה, חיים? בכיף... בוא נדבר, על מה חשבת בדיוק?", אבל עכשיו כשאני מחפש באתר מלון לשני מבוגרים וחמישה ילדים החוויה מזכירה לי קצת קניית נעליים: אני נכנס לחנות ומבקש לראות נעלי שבת, מקבל את כל המבחר ורק בסוף נזכר לומר להם שאני מידה 47.

ובכן, אני מזין את מספר הנפשות הפועלות, לוחץ על כפתור 'חפש' ושולח את האתר למחשבות קיומיות ארוכות... "תגיד", שואל אותי בוקינג במבוכה, "אתה בטוח שזה רעיון טוב? כולכם יחד? אתם די הרבה..." כשאני מתעקש הוא נכנע ואומר: "אתה יודע מה, אפשר לסגור לכם איזה אגף במלון. שני חדרים לשלושה ועוד חדר לאחד, סך הכול 10,000 שקלים ללילה".

ובכן, חברים, מה לעשות? להישאר בבית עם חמישה ילדים שקופצים לך על הראש, לישון באוהל על מזרן מתנפח (בכל מקום אחר חוץ מהנקודה שאתה שוכב עליה), לפשוט את הרגל במלון באילת או שמא לחפש מלון במדינה שאין לה היסטוריה עקובה מדם אתנו (איך המחירים בדנמרק?), מה עדיף?

מה שלא תבחרו, שיהיה לכם קיץ טוב ומשפחתי.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם