הסיפור הזה ריגש אותי

4 neta swartz

מאיר שוורץ

קוראים לי מאיר חיים ואני כבר סבא, אבל מה שקרה השבוע עם נטע ברזילי ריגש אותי מאוד.

אני דתי-לאומי. לא ראיתי את האירוויזיון ולא השתתפתי בחגיגות, לא בעבר ולא השבוע. זהו תחרות מערבית המלאה בהפך הגמור ממה שאני מאמין בו, ואיני רוצה לחנך את ילדיי ואת נכדיי על ערכים אלו. הייתי רוצה גם שיישלח לאירוע שיר עברי, ולא גבב של מילים והברות לא ממש ברורות (אף על פי שיש בו מסר חשוב, אבל זה לפעם אחרת).

אבל לא היה אפשר שלא להיפגש השבוע עם הסיפור של הילדה המוכשרת שמאחורי המכשיר הזה (איך קוראים לו? שכחתי...). הייתי שמח מאוד להכיר את ההורים של נטע; הם בטח משהו מיוחד. כי בעולם שלנו זמרת לרוב 'צריכה' להיות גבוהה ורזה, ולא שמנה.

מה העניין? אני הייתי "הילד הכי קטן בכיתה". זה היה ממש מזמן, אבל גם אז בבית הספר שלי במרכז הארץ הקפידו הילדים למרר לי את החיים, לקרוא לי "גוזלי" ולא לשתף אותי במשחקי הכדורגל או הכדורסל.

מה זה עשה לי? מנחשים? נכון. דימוי עצמי נמוך. נמוך מאוד. למזלי, גם לי היו הורים מעצימים וחבר אחד שדחף קדימה, אבל רק אחד. השאר מיררו את חיי. גם המורים לא ממש תמכו בי ועזרו לי (ככה אני ראיתי את זה), ונזקקתי להרבה מאוד שנים כדי לנסות לבנות דימוי עצמי חיובי. זה היה קשה וזה קשה עד היום, כי יש הרבה משקעים (טוב, עזבו, זה לפסיכולוג). אני בטוח שיש פה כמה ג'ינג'ים, ממושקפים, שמנים, קטנים או מנומשים שמזדהים אתי.

ואז צצה בעולם נטע, נערה שלא עומדת בסטנדרטים, אך מוכשרת מאוד. ואני בטוח שההורים שלה אמרו לה מגיל אפס: "נטע, את מלכה ואת טובה ואת יכולה להיות הכי טובה" ועוד. וככה גדלה ילדה שהלכה עם הכישרון שלה וכבשה את העולם.

מה לומדים מזה? טוב, זה כבר ממש קורס שלם, אבל כאבא וסבא וחבר ברור לי שהתפקיד שלנו כהורים הוא לדחוף קדימה. לגרום לילדים לִרצות. לחזק. לפתח כישורי חיים של מנצחים. לגרום לילדים להאמין ביכולות שלהם (יש מלא מסביב שיגידו להם שהם "לא מממשים את הפ.... שלהם ????). להראות לילדים את עצמם, לגלות את הכישרון שלהם ולפתח אותו.

לכן היה האירוויזיון בעיניי אירוע מכונן, שיעור לחיים, ואני מקווה מאוד שתהיו מאלו שלוקחים מהסיפור הזה הרבה כוחות לנצח!

ואנחנו, כהורים, מה שנשאר לנו הוא להסתכל לילדים שלנו בעיניים יום-יום, שעה-שעה, ולגרום להם להיות גדולים.

לתגובות: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם