פרידה מדוד ישראל

6 rozen tzumet

 "חִכּוֹ ממתקים וכולו מחמדים, זה דודי" - פרידה מדוד ישראל

הרב ארלה הראל - ראש ישיבת לב חדש, שילה

שעת לילה מאוחרת, ואני על ההגה, בנסיעה ברחבי הארץ. כבר לא זוכר איפה בדיוק הייתי ומאין באתי, אבל אני זוכר היטב את הצג מרצד – דוד ישראל. כבר מזמן עבר חצות הליל, ואני נזכר שהשארתי לו, לדוד ישראל העסוק והעמוס, הודעה היום בצהריים, שאשמח אם יחזור אליי להתייעצות בנושא אישי. אז הוא חזר.

כמו תמיד, לא רק אבא וסבא במשרה מלא, אלא גם דוד במשרה מלאה. דוד חם ואוהב, דוד אכפתי. כזה שאפשר להיכנס לביתו, אותו בית מופלא שבנה במשך יותר מיובל עם דודתנו תבדל"א שלומית, בלי התראות מוקדמות. פשוט כי הייתי במקרה באלון שבות, וחיפשתי מקום לאכול בו ארוחת ערב. אז קופצים לדודים, מה יותר טבעי מזה?

וכשהיינו נכנסים עם הילדים במוצאי יום הכיפורים, אחרי תפילה מרטיטת לב במשך יום הכיפורים בבית מדרשה של הישיבה, לסעודת סיום הצום בביתם כמנהגנו בכל שנה, גם אז, באיזו חביבות, באיזו דאגה. מתעניין בילדים, צוחק ומבדר. ומיד עובר לדון באיזה עניין כבד משקל.

כמה גאה הייתי בו, כשהיו באים להתארח אצלנו בשבת, והוא רץ ממקום למקום להעביר עוד שיעור, הייתי מהלך עמו, משוחחים על כל נושא בעולם. ואם הם הוזמנו לאיזה שיעור בחול המועד באזורנו, ברור שיקפצו לאורחת צהריים של חג, איך לא?

מה דודך מדוד – איפה יש דודים כאלה? מלאי אהבה ואכפתיות, דאגה ושותפות, איפה יש?

אבל זה לא רק עניין אישי. מהר מאוד הבנתי, שדוד ישראל, הרב ישראל רוזן כפי שהרבים הכירוהו, המייסד והעומד בראש מכון צומת, הוא פשוט איש אוהב. לכן הוא כזה דוד נחמד, אבל לכן הוא גם לא יכול לישון מרוב דאגה, לכל אדם באשר הוא, לנכים הצריכים מעלון שבת וקלנועית, למשותקים הצריכים מנגנון שיאפשר להם לתקשר באמצעות מחשב גם בשבת, לאנשי כוחות הביטחון והרפואה הרוצים להרגיש שבת גם כשהם נאלצים לחללה, לגרים הרבים שעברו תחת ידיו. לעשרות האנשים שמצאו בביתו בית, בית ממש, והרגישו שהוא היה פשוט אבא שלהם, ללא כחל ושרק. לא סתם הוא בחר לקרוא לספרו על ענייני הגרות 'אוהב גר'. כי הוא היה איש של אהבה, אהבת ה', אהבת ישראל, אהבת אדם. הוא אהב את התורה, ולא פחות מזה את בריותיו של נותן התורה, והוא מסר את חייו כדי לעזור להן לקיימה במלואה, גם כשקשה. הוא ראה באתגר הטכנולוגי שותף, לא איום. שותף לקידום רווחתן של הבריות, ואם נוצרת למראית עין מציאות שבה ההלכה מקשה על חייהם של החלשים, עלינו להפוך כל אבן כדי לחפש דרך להקל עליהם. אם נמצא – מה טוב, ואם לא, גם אז, מתוך אהבה, נאלץ לומר להם שאין עצה ואין תבונה כנגד ה', אבל נעשה את זה מתוך אהבה.

זו הצוואה שאני לוקח ממנו – כל מורה הוראה בישראל, כל יושב על מדין, חייב לאמץ לעצמו את הצו הזה, להשתדל לאהוב בכל לבו.

היה שלום, דוד ישראל האהוב, אנו נמשיך לאהוב תמיד.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם