רק לא ביבי

6 arnon riklin

דברי השבח שמשמיע שמעון ריקלין לנתניהו על כל שלא מעל באמון שנתנו בו, מבהירות את גישת הכניעה שראש הממשלה הטמיע בנו בהצלחה יתרה. תגובה

ארנון סגל

אני אוהב את שמעון ריקלין, רואה עצמי כחבר קרוב שלו, מעריך את פועלו על אף מאפיינים ג'ינג'יים מסוימים שמעלים לי את הסעיף, אבל לאור הריאיון עמו בשבוע שעבר ב'עולם קטן' מתברר לי שכמו כל הימין הפוליטי הנוכחי, גם ריקלין נפל קרבן לתהליך העיקור שנתניהו הביא על הימין בשמונה וחצי שנות שלטונו הארוכות. הצרה הגדולה באמת שאנחנו נתונים בה, והיא גדולה באמת, היא העובדה שראש ממשלת הימין הביא קהל עצום מקרב מי שלפני למעלה מעשור נקרא 'הציבור הכתום' לחשוב שיותר טוב מהדמות הנוכחית שהצבנו בראשנו לא נקבל, שכל יומרה לשפר עמדות, להציל את עמונה או להציל את כבודנו האבוד בהר הבית, להחיל ריבונות אפילו על מעלה אדומים בלבד או לבנות בחופשיות אפילו רק בבירתנו, להחזיר את המסתננים לארצם או להציב – שומו שמים – יועץ משפטי לממשלה שהוא ממש לכתחילה ולא רק בדיעבד – עלולה לגרום לנו להפסיד הכול. 'עוד תצטערו על זה' איים עלינו נתניהו בשיחה ערב בחירות 2015 כשהימין השתעשע במחשבה להחליף ראש, תרתי משמע. והאיום עבד היטב.

רוצים הוכחה שהימין של היום מסורס לחלוטין? תקראו את ריקלין: "יש עוד ראש ממשלה שהגן על יהודה ושומרון שמונה שנים מול אובמה כמו נתניהו? מישהו אמר לו תודה על זה? כתבת משהו בעדו? אתה יודע באילו לחצים כבירים הוא עמד?"

אינני מכיר עוד אדם בעולם מלבד קורא דתי-לאומי שעשוי להשתכנע מהטיעון הבעייתי שעליו להודות למי שבחר בו על כך שלא מעל באמונו, שלא גנב את קולו ושלא זרק אותו מהבית. מבחינת התפיסה שריקלין מייצג, ושלדאבון הלב הוא לחלוטין לא היחיד בסביבה שתופס כך את המציאות, אם ראש ממשלה בחסדו לא החריב את מפעל חיינו לחלוטין אלא רק ייבש אותו, הקפיא אותו ומירר את חייו, הרי אנו ובנינו ובני בנינו מחויבים לשבח, לפאר, לרומם, להדר ולקלס ראש ממשלה כזה עד סוף כל הדורות. חלילה לא לבוא אליו בדרישות מופרזות, שמא מרוב עדינות וחוסר יכולת לעמוד הוא עוד יקרוס לנו יחד עם כל מה שנבנה כאן בעמל של דורות. סליחה? מי שחושב כך ראוי לכל סטירות הלחי שנתניהו הנחיל לנו בעשורים האחרונים, ולעוד החרבת יישוב או שניים שמחכה ממש מעבר לדלת.

"אם נתניהו רוצה להיות ראש הממשלה הכי אהוד על הברנז'ה", ממשיך ריקלין להדגים את התפיסה הכנועה שוויתרה על כל חלומותיה תמורת כותרת-הדמה 'שלטון הימין', "הוא יכול מחר לעשות את זה ולקבל מחיאות כפיים. הוא לא מוכר את ארץ ישראל כדי לקבל מחיאות כפיים כמו ראשי ממשלה אחרים. בינתיים הוא הראה את כוחו. במקום לשאול אותי מה אני אעשה, ספר לי למה אתה וחבריך מהציונות הדתית לא תמכתם בו עד עכשיו".

בואו נזכיר שמדובר בנתניהו שאחרי 17 חללי אירועי מנהרת הכותל בראשית תשנ"ז הלך וחיבק את ערפאת, מכר את חברון לאותו ערפאת והיה מוכן למכור את הגולן לאסד, תמך גם בהתנתקות בהצבעה בכנסת, שחרר 1,027 מחבלים תמורת חייל שבוי אחד ועוד עשרות רבות של מחבלים סתם כך, כמחווה של רצון טוב לאבו-מאזן. זה האיש שמכר את הר הבית לירדן בניגוד לחוק יסוד ירושלים בירת ישראל ובעיקר בניגוד לחזון הנצח של העם היהודי שעליו הוא מרבה לדבר. זה אותו נתניהו שלפני פחות מחודש הנחיל לנו חרפה היסטורית בהר כשהתקפל אפילו מהדרישה להציב בשעריו גלאי מתכות כדי למנוע רצח נוסף של שוטרים. זה למה אנחנו לא תומכים בו וגם לא נתמוך בו. האמת צריכה להיאמר: עם לפיד בשלטון לא יהיה פה רע יותר.

מה שדרוש לנו בתקופה הזו הוא הכרעה ברורה. חמישים שנה דשדשנו באשמת ממשלות שלא העזו להכריע, אבל מדינת ישראל של היום זקוקה להכרעה. בהעדר הכרעה נוסיף לסבול מהתנתקויות וגירושים, חורבנות מיותרים מתוצרת עצמית כדוגמת עמונה ותשעת הבתים בעפרה ונתיב האבות ומגרון וגבעת האולפנה ובתי דריינוף וחומש ושאנור ובתים רבים בחברון.

אנו ראויים להרבה יותר מאשר נתניהו. הגיע הזמן להתקדם.

 

atarMbaolam

 

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם