"המורה שלנו": אנגלית

b teacher

 

מהדוא"ל שלנו נראה שמדובר בַמורה לאנגלית של השנה. החבר'ה במקור חיים ובישיבת נעם הפציצו את המייל שלנו במכתבי הערכה למורה שלהם, ואם זו לא מתיחת פורים בהחלט מדובר במורה ראוי לציון

 

הכוח לשרוד חמש יחידות

ידידיה פלס, תלמיד כיתה י"א, ישיבת מקור חיים

תודה.

ועכשיו, אחרי שאמרנו תודה, אפשר להמשיך.

עד השנה למדתי בישיבה אחרת שאין בה פנימייה.

השישית הייתה השנה הכי קשה בחיים שלי.

הייתי בדיכאון ולא השקעתי בשום דבר, ובטח שלא באנגלית.

אז הרגשתי שאני צריך לעשות שינוי מהותי בחיי, והמקום הכי מהותי שאני נמצא בו רוב שעות היממה הוא בישיבה.

אז עברתי ישיבה.

הגעתי לישיבת מקור חיים לשביעית.

זה היה מעבר ממש קשה- מעבר לפנימייה, שינוי חברתי ובעיקר לימודי.

היה לי פער משמעותי להשלים בלוג (אוסף של עבודות ספרותיות לבגרות - שאלון F), בפרוג'קט לבגרות בעל פה, וקושי בשאלוני שמע.

המורה לאנגלית אברון כהן היה נחמד אליי מאוד מההתחלה. הוא הרגיע אותי, נתן לי הוראות והנחיות כיצד להתקדם ולצמצם את הפער, כיצד לשפר את החלקים שקשים לי באנגלית, וכך עזר לי לשרוד בחמש יחידות.

והכי חשוב: אברון הצליח במשימה שנראית בלתי אפשרית - שיעורי אנגלית הפכו לשיעורים ממש מעניינים! כיף להיות בכיתה וגם נהיה לי כיף לעבוד ולתרגל אנגלית.

אני חייב לאברון המון המון תודה.

מאחל לו רק בריאות ושמחה והצלחה.

 

 

השתכנעתי שאני מסוגל

יהל רנאל

במהלך רוב שנות הלימודים עד לתיכון לא הצלחתי להסתדר עם אנגלית כמעט לחלוטין, והיה לי קשה להבין בשמיעה ובקריאה אנגלית בכל רמה. כשהגעתי לתיכון שובצתי ללמוד אצל אברון ב-4 יחידות לימוד. במבחן הראשון באותה שנה נכשלתי חרוצות והייתי אמור לעבור ל-3 יחידות (גם אני כבר הייתי מוכן לוותר לעצמי ולא השקעתי), אבל אחרי המבחן המורה אברון ניגש אליי ואמר לי שהוא רואה שלא השקעתי ושהוא חושב שאני יכול להצליח ב-4 יחידות אם אתאמץ, והציע לי הזדמנות שנייה - הוא ייתן לי להישאר ב-4 יחידות אם אני אבטיח שאשקיע. קיבלתי את ההצעה ונשארתי ב-4 והשקעתי וראיתי הצלחה בעמלי. רמת האנגלית שלי השתפרה והשתפרה, וכעת בכיתה י"ב סיימתי בגרות ב-4 יחידות ובשאלון E אפילו קיבלתי 100. מעבר לכך, כיום אני יכול לקרוא ולשמוע באנגלית בצורה כמעט שוטפת, וכל זה בזכות המורה אברון שלא ויתר עלי ושכנע אותי להשקיע ולהצליח.

 

 

מורה לא רק בשיעור

עקיבא מאיר

רציתי לפרגן למורה שלי לאנגלית בישיבת מקור חיים, אברון כהן. הוא מורה חינוכי, ערכי, טוב, אוהב את תלמידיו וחשוב לו שתלמידיו יצליחו. הוא עוזר כמה שהוא רק יכול לכולם, גם מעבר לשעות הלימודים, וכיף לדבר אתו לא רק על השיעור.

 

 

גם השמיניסטים מישיבת נעם מפרגנים למורה אברון כהן:

אנגלית גם לדוברי אנגלית

מתן פלנזר

בתור דובר אנגלית השיעורים באנגלית לא היו המקצוע הכי מאתגר בשבילי, אלא עוד שיעור שמעבירים וגומרים עם זה.

המורה שלי, אברון כהן, הפך את השיעורים למעניינים, ולכאלה שכדאי להישאר בשבילם.

הוא לא רק לימד אותנו אנגלית אלא שילב בכל שיעור תובנות שלו מהחיים, סיפורים מעניינים ועוד.

נוסף על כך, היה לו אכפת מכל אחד מהתלמידים, דאג שיהיה לנו רק טוב, ועשה הכול כדי שנצליח.

האמת היא שהוא ידע איך לאתגר גם את דוברי האנגלית ולגרום לנו להרחיב את האופקים מעבר למה שצריך לבגרות.

 

 

התמדה ועבודה קשה

דביר קורנברג ויהודה גרוס, בוגרי ישיבת ירושלים לצעירים (ישל"צ)

בכתה י"א הגיע אלינו להקבצת 4 יחידות המורה אדם פנקס, ולקח את מקצוע האנגלית ברצינות מלאה. לא היה לו איזה פטנט מיוחד ולא שיטת קסם, השיטה הייתה פשוט עבודה קשה: במקום לראות סרטים באנגלית - עשינו עשרות דפי עבודה. במקום לקבל ספר באנגלית לקריאה - קיבלנו שיעורי בית. לא התאפשרה כניסה לכיתה למי שאיחר, אפילו אם איחר בשתי דקות. וכמובן מבחנים, והרבה.

במקום להתחמק ולהבריז מצאנו את עצמנו לוקחים את ההזדמנות ועובדים יחד, וקשה. לאט לאט מצבנו השתנה, וככל שידענו יותר - היה לנו קל יותר להמשיך וללמוד. ובבגרות, בסוף כיתה י"ב, עברנו את השלב החמקמק המבדיל בין לדעת הרבה מילים באנגלית, לשלב של ביטחון לדבר בצורה שוטפת יחסית. כמה שנים של ישיבה וצבא השכיחו מאתנו את הרוב, אבל הידע שהיה והידע שנשאר – הכול בזכות אדם פנקס.

כבן אדם, אדם פנקס לימד אותנו את חשיבות העבודה הקשה והמקצועיות. דווקא בעזרת המקצועיות והרצינות שלו, הוא הצליח לגרום לנו ללמוד. המקצועיות הזו לא גרעה מהיותו אדם חביב וטוב, שידע גם לעזור אישית וסתם לדבר עם תלמידים. אז אנחנו רוצים להגיד לו תודה, על ידיעת האנגלית ועל הדוגמה לחיים.

 

 

עוד תהיה לי בגרות באנגלית!

עדי בלוך, צביה מעלה אדומים

מאז שאני זוכרת את עצמי אני מתעמתת עם המקצוע הזה. כל שנה לומדים את אותם כללים מחדש וכל פעם זה לא נכנס, ולומדים שוב ושוב, עוד דקדוק ועוד אנסין, מייאש... הרגשתי שאני עומדת רגע לפני הרמת ידיים ויוצאת בלי בגרות באנגלית, עד שפגשתי אותה. מורה שלקחה אותי ופרשה את חסותה עליי ואמרה: "את תצליחי, את שומעת! את אתי?" ככה, כשאין לך הרבה בררה ואתה בפנים, כל פעם שיש קצת ייאוש היא מרימה, ומעודדת עם משפט פה ומשפט שם. גם אם זה לא הכי חינוכי, פעם היא אמרה "חיי בית הספר הם חיים וירטואליים... החיים שאחר כך הם האמתיים!" כשבכיתה שוררת תרדמה, היא פשוט מתחילה לשיר וכולם מצטרפות. בעזרת הרבה מצב רוח, הומור, קישוטי כיתה באנגלית, סבלנות ויחס לכל אחת, הבנת הקושי והתרוממות ביחד, היא פשוט הרימה אותנו.

היא הייתה מורה מקצועית שלא באה ללמד רק את המקצוע והולכת אלא הייתה פה בשביל התלמיד לגמרי, בכל התהליך. יכולת לדעת שאת לא לבד במצוקה הזאת. אני בכיתה י"א, בשיא הבגרויות ועוד מעט הבגרות באנגלית. אני חוששת אך לא מיואשת, אני יודעת שיש מישהי אתי יחד בסירה ויחד נתגבר על הגל.

ויש לה עוד חלום אחד קטן: לעשות מחזמר באנגלית עם התלמידות בבוא היום.

תודה לך המורה מרים!

 

 

לדבר אנגלית? Yes we can!

אביב בביאן ושיר משיח, תלמידות אולפנית אמי"ת שדרות

כולם יודעים שתלמיד יכול לעשות 5 יחידות בגרות באנגלית - ועדיין לפחד לפתוח את הפה ולדבר אנגלית.

אבל לא אצלנו, בקריית החינוך אמי"ת שדרות.

רכזת האנגלית שלנו, שהיא גם המחנכת האהובה רעות אפללו, הקימה במיוחד בשבילנו את מועדון האנגלית המדוברת - ובו אנו יוצרות, שרות, ואפילו מבשלות, והכול באנגלית.

המורה רעות איננה רק מחנכת מסורה העושה בשבילינו כל כך הרבה, היא גם מורה מדהימה לאנגלית שמצליחה בדרך המיוחדת שלה ללמד אנגלית כך שכו-לן מבינות. רעות לא מוותרת על שום תלמידה - מי שזקוקה לסיוע, היא תמיד שם בשבילה.

המורה רעות, אנו מודות לך מקרב לב ואסירות תודה על כל מה שאת עושה בעבורנו, גם בחינוך וגם בשיעורי האנגלית. מקוות להמשיך ללמוד אתך אנגלית, להצליח, וגם להתחנך!

 

 

נלחמים בבריונות - באנגלית

רועי מהדי, דוד לב-רן וכל תלמידי שכבה ח' בישיבת אמי"ת עמיחי רחובות

המורה שלנו לאנגלית, המורה אביבה, הפכה אותנו לשותפים במלחמה הבינלאומית נגד בריונות - בזכות האמון שלה בנו וביכולות שלנו.

רצינו להודות לך המורה, ששיתפת אותנו בפרויקט הבינלאומי המיוחד "אנטי בריונות"- "Anti Bullying" - והראית לנו שדרך השפה האנגלית אנחנו תורמים לנושאים משמעותיים לבני נוער בכל רחבי העולם.

במסגרת הפרויקט למדנו על נושא הבריונות, הכנו שיעור בנושא והעברנו אותו לתלמידים צעירים בבית הספר היסודי במזכרת בתיה, והכול - באנגלית בלבד!

למדנו את האמנה הבינלאומית נגד בריונות - Anti-Bullying Pledge, לקחנו על עצמנו לתמוך באלו שסובלים מבריונות ברחבי העולם וגם כתבנו להם מכתבי תמיכה באנגלית.

בעזרתך הרבה הצלחנו בפרויקט - למדנו על החשיבות של העמידה נגד הבריונות ולמדנו לקחת אחריות.

וכן, גם למדנו אנגלית!

 

 

לא רק ללמוד אנגלית - ללמוד ללמד אותה

יעל, בוגרת החוג לאנגלית במכללה ירושלים

המורה לאנגלית שאני רוצה לכתוב עליה היא ראש החוג במחלקה לאנגלית במכללה בית וגן בירושלים, ד"ר איימי זיטר. בתחילת דרכי במכללה שמעתי מכל עבר שהקורסים של ראש החוג הם הקורסים הקשים ביותר, ושאף אחת לא ממש נהנית מהם.

התחלתי ללמוד אצלה, ולא הבנתי על מה מדברים. נחשפתי למורה בעלת ידע נרחב שמשלבת בשיעוריה סרטים ולא מעט הומור לצורך המחשת החומר וביאורו. היא ענתה על כל השאלות שלנו, גרמה לנו להרגיש שזה בסדר שיש לנו הרבה מאוד שאלות במהלך השיעור ואחריו, נתנה לכל אחת ואחת מאתנו יחס אישי, ומעל הכול שימשה לנו סמל ודוגמה איך מורה צריכה להיות, במיוחד כשהיא מלמדת שפה מאוד לא פשוטה.

מהשיעורים שלה קיבלתי המון טיפים ללימוד השפה ולשינון מילים חדשות, כללים ברורים ונוחים ליישום, וגם למדתי שאין כמו לתבל את השיעור בבדיחה קצרה שמרוממת את מצב הרוח. זה המקום להודות לה ולכל הצוות היקר במחלקה לאנגלית במכללה. אני לא מפסיקה להודות!


 

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם