צאי לדרך!

b musaf 2 noya

 

נויה מנדל

ברוכה הבאה לכיתה י"ב. ואני רק אתמול הייתי בב'. וזהו, בסוף השנה את יוצאת לשירות לאומי.

מה זאת אומרת שירות, את מי אני צריכה לשרת בדיוק? מה אני, משרתת?

ואת צריכה להחליט לאן ממשיכים מפה, מה השירות הכי מועיל, הכי מרגש, הכי פחות מייאש, שיבעיר בי את האש, שיהיה שירות מיוחד ועל הדרך אני גם אמצא את האחד.

כל תינוקת מכירה את המשפט והאשליה "את לא תחליטי עליי!" ואכן רוב הזמן כולם מחליטים עלייך. ותכלס זה די נוח, מי לא אוהב לנסוע עם WAZE? הוא מחליט בשבילך לאן לפנות, מהי הדרך הכי קצרה, ובסוף הוא גם מודיע חגיגית שהגעת ליעד בהצלחה.

אז עכשיו את אמורה להגדיר את היעד ולצאת לדרך, בלי הוראות הקריינית האלקטרונית שביומיום נשמעות לפעמים מדויקות מדי. מטרידות מדי. איפה הן כשצריך אותן?

הו, הנה מודעה בשבילי: אחראית?? מסורה?? טובה עם ילדים?? זה המקום בשבילך!!

ואת בלחץ, איפה המקום הזה? אני מקווה שעדיין יש שם מקום בשבילי. קדימה לסיירות - נתחיל לטייל בארץ, עדיף שזה יצא בימי לימוד ארוכים כשהשמים כחולים. אני אתלבש יפה, כי חשוב לעשות רושם טוב בריאיון אישי (ככה אחותי המרשימה אמרה לי). כדאי מקום רחוק, וכמובן שתהיה ישיבה גבוהה באזור (או לפחות בגובה שלי, 1.63 בחגים).

לאמא יש סדרי עדיפויות אחרים – עדיף קרוב לבית, עדיף מקום עם אוכל כמו בבית, ובכלל עדיף את הבית. והכי חשוב לאמא שלא ינצלו אותך (כי רק לה מותר 'לנצל' אותך, למטרות טובות כמובן כמו לשמור על האחים, להוציא את הכלים ולבדוק לה מבחנים).

ואבא? יש לי הרגשה שהוא בכלל רוצה שאני אלך לצבא, אבל נראה לי שהוא סתם רוצה להיפטר ממני, או שמקווה שמישהו יצליח סוף סוף לחנך אותי – בפקודה!

אז לאן ממשיכים?

הנה אופציה מעניינת – מקום פסטורלי, נוף עוצר נשימה, הזמן עוצר מלכת, אנשים מקסימים, חיים בשנטי, נראה ממש חלום... אבל שנה פה בפסטורלי? אני חייבת אקשן. אז עדיף עיירת פיתוח, נגיד כמו הרצליה פיתוח. יש ים, קניון, יש לי הרבה מה לתרום שם, ולהם בטוח יש מה לתרום לי.

השנה עוברת בקצב מהיר מדי לקבלת ההחלטות שלי, תכף פסח. טוב, אז הנה האפשרויות שהגיעו לגמר (תופים):

קומונה – להנהיג את הדור הבא.

הדרכת טיולים – לחנך לאהבת הארץ הטובה.

בית הילד – לתת להם חום ואהבה.

משרד הביטחון – ביטחון זה מעל הכול, אבל שמירה על סודות מדינה ובכלל שתיקה זה לא בדיוק אני.

יקירתי,

תסתובבי, תתלבטי, תחפשי, תחליטי, תבטלי, אבל בסופו של דבר את צריכה למצוא מקום שידע לנצל נכון את היכולות שלך, מקום שלא יעשה אותך קטנה ושתצאי משם כמו גדולה. שתרגישי שנגעת בנשמה של האנשים שתסיימי עם זיכרונות וחוויות שילוו אותך כל החיים. וגם בשירות לאומי חשוב שתממשי את עצמך, כי אם טוב לך - טוב לכולם.

יאללה יוצאת לדרך חדשה.

b7underdos5

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם