קדושה במשכן Featured

 13 keti
פוליטיקאים מדברים על עולם הקודש שלהם

רועי אהרוני

השבוע:חברת הכנסת קטי שטרית, הליכוד

 

מה הפסוק האהוב עלייך בתנ"ך?

"לֹא תִקֹּם וְלֹא תִטֹּר אֶת בְּנֵי עַמֶּךָ וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ אֲנִי ה' (ויקרא י"ט, י"ח). המילים ואהבת לרעך כמוך מלווה אותי בשליחות הפרלמנטרית, בכך שאפשר לסייע לכל אדם בישראל".

מה המקום האהוב עלייך בארץ ישראל?

"אין יותר מרגש מלבקר בכותל המערבי ולהתפלל לבורא עולם. אני משתדלת לפקוד את הכותל מעת לעת ולהתפלל. יש במקום עוצמות שאי אפשר להסביר".

מה הדבר הראשון שצריך לעשות כדי להפוך את מדינת ישראל למדינה יהודית יותר?

"לעיתים אני מגלה אצל חלק מהאנשים חוסר אמונה בתורת ישראל, התורה שמלווה אותנו דורי דורות. אם כל אחד יזכור בשביל מה נלחמו אבותינו, כמו קידוש השם ושמירה על המדינה הזאת, נבין את הצורך במדינה יהודית ולא במדינת כלל אזרחיה".

האם יש דרך להפוך את מערכת המשפט ליהודית יותר?

"כדי שזה יקרה, יש למנות שופטים שמרנים יותר שמאמינים בתורת ישראל, עם ישראל וקדושת ישראל. המצב כיום לא כל כך מאפשר זאת, וכולי תקווה שבבחירות הקרובות הציבור ייתן לנו מנדט לשנות זאת".

האם את מרוצה מהאופן שבו נפגשים תלמידי ישראל עם זהותם היהודית?

"לצערי הרב מיום ליום קמים ארגונים ועמותות שרוצים לבטל כל סממן יהודי. לפני עשר שנים אף אחד לא הכיר את המילה 'הדתה', והיום אפילו להכנסת שופר לבתי הספר היסודיים קוראים 'הדתה'. בוועדת החינוך נלחמתי כדי לשמור על אופייה וצביונה היהודי של מערכת החינוך. היהדות מעניקה לנו ערכים שהופכים אותנו לאנשים טובים יותר, כמו ערך שמירת המשפחה, כיבוד אב ואם, החיבור למולדת ועוד".

למי היית מעניקה פרס בתחום קידום היהדות במדינת ישראל?

"הרב ישראל מאיר לאו. סיפור חייו מעורר השראה לכל אדם. גם בזמנים קשים הוא האמין בתורת ישראל. הוא פועל רבות לאיחוי השסעים בחברה הישראלית".

איזו מוזיקה מחברת אותך לקדושה?

"פיוטים לקראת שבת ללא ספק מחברים אותי ליהדות ומסיבים לי נחת. מגיל ינקות הקשבתי בבית הוריי לפיוטים ולשירה שאבי היה נוהג לזמר בכל סעודת שבת. בזמנו הפנוי באמצע השבוע הוא היה מנגן מוזיקה יהודית והייתי נהנית להקשיב לו".

איך נראה שולחן השבת שלך?

"שולחן שבת בבית משפחת שטרית הוא המקום שבו כל המשפחה מתכנסת (ילדיי ונכדיי), ולפעמים גם אחותי והאחייניות שלי, לזמן איכות משותף. אנחנו מכינים מטעמים וזה הזמן שלי להקדיש למשפחתי. אני מבשלת בהמון אהבה ורצון גם אם הבישולים מתארכים. בימות השבוע אני עובדת עד מאוחר ולכן בשבת אני מקדישה את הזמן למשפחה".

מהו הערך היהודי שעל פיו את מחנכת את ילדייך?

"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. זהו ערך שחשוב שנקפיד עליו".

מהי המצווה האהובה עלייך?

"כבד את אביך ואת אימך. עד לרגעים האחרונים של הוריי ליוויתי אותם. גם כשאימי חלתה במחלה קשה והרופאים לא צפו לה הרבה זמן לחיות, היא עברה לגור בביתי, וקיום המצווה הזאת האריך את ימיה".

ספר מארון הספרים היהודי שלמדת או שהיית רוצה ללמוד?

"מגילת רות. רות היא אחת הנשים מעוררות ההשראה והדומיננטיות שמוזכרות בתנ"ך. היא אבן שואבת ליהודים בכלל ולנשים בפרט".

עם מי היית רוצה ללמוד בחברותא?

"עם הסבא שלי, הרב יצחק רביבו זצ"ל. לצערי לא זכיתי להכירו. הוא היה החברותא של רבי חיים פינטו זצ"ל במוגדור שבמרוקו. רבים הכירו אותו במרוקו ורבים היו פונים אליו כדי להתייעץ".

האם את מתפללת לבניית בית המקדש?

"יש בית מקדש בכל אחד ואחת מאיתנו. בית המקדש בימינו יכול היה לעשות רק טוב לעם ישראל וכמובן שאני מתפללת ומייחלת לזה".

איזו נקודה טובה את מוצאת ביריבייך הפוליטיים?

"אני מאמינה שכל אחד מנסה לתרום מיכולותיו למען מדינת ישראל. המציאות, שיש הרבה אנשים שמנסים להגיע למוקדי קבלת ההחלטות במדינה מתוך אמונה להפוך את ישראל לטובה יותר, מבורכת בעיניי".

מה הקשר שלך לריבונו של עולם?

"כפי שמסביר הנביא ישעיהו – 'מְלֹא כָל הָאָרֶץ כְּבוֹדוֹ'. הנביא מבטא רעיון שלפיו בורא העולם ממלא את העולם כולו. אני מתייחסת אליו שהוא נמצא בכל מקום ורגע. הוא מלווה אותי בכל צעד ופעולה".

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם