הכנסת הגדולה Featured

 5 mikizohar
פוליטיקאים מדברים על עולם הקודש שלהם

רועי אהרוני

מיקי זוהר, הליכוד

פסוק אהוב בתנ"ך? "וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ... וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ" (תהלים א, ג).

האם חווית אירוע אישי בעל משמעות יהודית? "הוריי קיבלו ברכה לזרע של קיימא מהרבי מלובביץ'. לאחר מכן נולדתי בי"א בניסן, יום הולדתו של הרבי. ביום זה גם הושבעתי לחבר בכנסת ישראל".

איך נראה שולחן השבת שלך? "שולחן השבת מלא בכל טוב ואני מסב עם רעייתי וארבעת ילדיי שיחיו בכל שבת. הבית שומר שבת כמובן באופן מלא, קיים ניתוק מוחלט מענייני החול ואנו נהנים מקדושת השבת".

מהי המצווה האהובה עליך? "שמירת השבת: מצווה שבכוחה לרומם את האדם לגדולות בכל העניינים, ומחזקת את הזוגיות והמשפחתיות. בנוסף, גמילות חסדים: כוחה של חברה נמדד בעזרתה לחלש".

באיזה ספר מארון הספרים היהודי היית רוצה להעמיק? "התנ״ך כולו. זה באר חוכמה עצום, וכמה שאדם ילמד, תמיד החלק שעוד לא למד והעמיק בו יישאר גדול".

עם מי הייתי רוצה ללמוד בחברותא? "מרן הרב עובדיה יוסף והרב מרדכי אליהו, זכר צדיקים לברכה".

איזו מוזיקה מחברת אותך לקדושה? "אני אוהב מאוד מוזיקה ישראלית מכל הגוונים".

איך מכניסים יותר יהדות למדינה? "מחזקים את הקשר בין העם לארץ ישראל ולזהות היהודית ומחנכים לאהבת ישראל".

באיזה אופן הכנסת יכולה להיות טובה יותר? "משנים את השיח ונוהגים בסובלנות רבה יותר כלפי היריבים הפוליטיים שלנו. כנבחרי ציבור עלינו לזכור שעיני העם נשואות אלינו ומוטלת עלינו אחריות לא מבוטלת בעניין הזה".

האם אתה מרוצה מהזהות היהודית של תלמידי ישראל? "צריך לתגבר ולהעמיק את לימודי היהדות והזהות היהודית במוסדות החינוך, כדי שהדור הבא יכיר באופן ברור בזכות שבהיותו יהודי".

למי היית נותן פרס בתחום קידום היהדות? "לרבי מלובביץ' שייסד את מפעל השלוחים שנותנים מענה לכל יהודי בכל מקום ודחף תמיד לאהבת ישראל, ולרב ישראל מאיר לאו ולכל גדולי הדור שמקרבים את עם ישראל לתורה ולמורשת".

נקודה טובה ביריביך הפוליטיים? "גם הם באו למערכת הפוליטית מתוך רצון לשרת את עם ישראל. כל אדם שפועל כך ראוי להערכה בעיניי. באופן אישי אציין את השר חילי טרופר, שתרם כליה מגופו למען אדם שלא הכיר. זה מעשה קדוש".

מה הקשר שלך לריבונו של עולם? "אני אדם מאמין מאוד ובוטח בקב״ה מתוך ידיעה ברורה שהוא מנהל את העולמות. כמובן, גם השבת והתפילין בכל בוקר מחזקות את אמונתי ואת הקשר שלי עם הבורא יתברך".

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אדוריים היהודית

  מאמר מאת מרים מימון

הסימן לחוסן הלאומי

  אליהו אוזן, חקלאי ותיק

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם