נוער עושה עסקים Featured

 9 shop
 
כמו הרבה דברים בעידן הוואטסאפ, גם מיזם הנוער הזה התחיל מהודעה קבוצתית של נער מהישיבה התיכונית שליד מכון לב שהציע לנצל את הזמן הפנוי של החבר'ה הדיגיטליים שלו כדי לעזור לעסקים הסגורים להקים פלטפורמה של העסק ברשת. אמרו ועשו. חנויות דיגיטליות תוצרת נוער ישראל

 

נדב גדליה

 

התקופה המורכבת טומנת בחובה קשיים כלכליים לבעלי עסקים ממגוון רחב של סוגים. כמה בני נוער, תלמידי הישיבה התיכונית מכון לב, החליטו להרים את הכפפה ולרתום את כישורי המחשוב שלהם ואת היזמות הבוערת לטובת בעלי עסקים. זה החל כשאחד התלמידים התמלא רצון טוב וכתב הודעה תמה בוואטסאפ הקבוצתי של השכבה ובה סיפר שהחליט לעזור לבעלי עסקים ולתרום מכישוריו לשם בניית אתרי און-ליין חינם אין כסף למי שנצרך לכך. ההיענות הייתה מרשימה מאוד, ורשימת מתנדבים גובשה בשכבת י"א. בד בבד התפשטה כאש בשדה קוצים השמועה על בני הנוער המסייעים לבעלי עסקים בבניית חנויות און-ליין.

עוז דיעי: יוצא לחבר'ה בגילנו לתת מעצמנו לילדים, אבל דווקא העבודה הרצינית של בניית אתר לבעל עסק מבוגר נותנת עוד דרכי חשיבה על עוד מסגרות שאפשר לתרום בהן, לאו דווקא לילדים

 

"לא פעם יצא לנו בזמן האחרון לשמוע על בעלי עסקים שסוגרים את החנויות שלהם", אומר עוז דיעי, מובילי המיזם. "כשהתחיל הפרויקט בישיבה התיכונית שלנו הצטרפתי כדי לעזור לאנשים להשתמש בכלים של האינטרנט בשביל העסק שלהם.

 

"הרבה אנשים לא יודעים אילו דברים נפלאים אפשר ליצור דרך האינטרנט דווקא בתחום של ניהול ופרסום חנות אינטרנטית, ולכן הרגשתי צורך לשתף את המידע שצברתי – ואני ממשיך לצבור – עם מי שצריך אותו".

 

המיזם פשוט ביותר. "יש לוח מתנדבים שבו החבר'ה כותבים מי יכול להתנדב", מספר הראל דאר, אחד התלמידים המתנדבים. "כל בעל עסק שפונה אלינו משובץ בלוח, ודרכו משודך לו מתנדב ועוזר לו לפתח את העסק שלו מבחינה טכנולוגית-שיווקית".

 

רגשות טובים עולים

 

"זו תחושה נפלאה של נתינה", מספר עוז, "הרגשת חיבור לעם ישראל והנאה הם רק חלק מהתחושות והמחשבות שקיבלתי במהלך המיזם. יוצא לחבר'ה בגילנו לתת מעצמנו לילדים, אבל דווקא העבודה הרצינית של בניית אתר לבעל עסק מבוגר נותנת עוד דרכי חשיבה על עוד מסגרות שאפשר לתרום בהן, לאו דווקא לילדים".

 

"כבני נוער יש לנו תפקיד חשוב מאוד", אומר חברו הראל, "כמה שקשה לנו, לאחרים קשה יותר. כשאפשר לעזור, תעזור. הרי יש לנו הידע הנדרש, אז למה לא?"

 

במיזם עזרו החבר'ה ללא מעט בתי עסק, בין היתר לחנות פיצוחים בהר חברון. "הגעתי אליהם מחבר שסיפר לי עליהם, וישתבח שמו, דרכינו הצטלבו בהצלחה", אומר יאיר אלון, בעל חנות 'אביר הפיצוחים'.

 

"קיבלתי תמיכה מלאה וזמינות גבוהה מאוד של צוות שרוצה להביא את הכישרון שלו לידי ביטוי. זאת היצירתיות של הדור הצעיר, שחווה את ההווה ביושר ובכנות. הם לא רצו לעשות פעילות לא חוקית באינטרנט כדי לקדם את העסק, ואהבתי את זה.

 

"הם עשו לנו אתר מכירה ועבדו על שיווק ברשת. הטמעת מוצרים ברשת היא פעולה מאתגרת שמביאה תוצאות מגניבות. העסק נפתח ממש לפני תחילת מרץ, וכל הקורונה ועכשיו הוא יכול לצמוח בע"ה. החבר'ה האלה מכירים את השטח באינטרנט, וזה נכון הרבה יותר מלהתנסות בעצמי כשאין לי כלים לזה. צריך לדעת איך לשווק, וזאת הזדמנות טובה להודות שוב לחבר'ה היקרים האלה".

 

גם רינה אריאל, המנהלת את 'כרם הלל' ע"ש בתה הלל – יקב המוכר יין מתוצרת עצמית – נעזרה בחבר'ה הצעירים. "קיבלנו מפגש עם בני נוער, והם אפשרו לנו להקים אתר לעסק", היא מספרת. "זה דבר שלא הצלחנו לעשות לבד. אצלנו זה לא רק עסק רווחי אלא פרויקט הנצחה, יש בו מעבר ליינות גם אפשרות לבוא ולסייר ולראות ציונות בת זמננו. עמיחי הוא הכורם וגם היינן, והגפנים גדלות סביב הבית שלנו, שנמצא על הגדר".

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם