מחתנים בכל הכוח Featured

 5 love

 

 

תראו מה אפשר לעשות בשעה אחת ששעון החורף פינק אותנו, פלוס סטטוסים של וואטסאפ * מיזם השידוכים שרץ במוצ"ש האחרון הפתיע בעוצמת ההיענות אליו גם את הרב יוני לביא שהניע אותו * לכל הזוגות שיצאו מכאן בע"ה: מזל טוב מראש

 

נדב גדליה

 

זה קרה בבוקר יום שישי, כשעיני כל ישראל היו נשואות לעבר שעון החורף שעתיד לתת לנו במוצ"ש עוד שעה לחיים. שעה שלשום ברייה אין מושג איך להעביר אחרי שבת קיץ מרובה במנוחה. הרב יוני לביא, ער למצוקת הדור, העלה פוסט ובו רעיון פשוט וגאוני להפוך את זמן המסטיק למשמעותי הרבה יותר.

 

הרעיון של הרב לביא במשפט אחד: חברים וחברות, קחו את השעה המיותרת הזאת ונצלו אותה כדי לסייע לרווקים ולרווקות להתחתן. איך? בין תשע לעשר בלילה תשתפו בסטטוסים האישיים שלכם, שבהם אתם מספרים לנו על חייכם – פרטים של רווקות ורווקים. כן, תמונה, כרטיס היכרות, מה שאפשר כדי שקיומם עלי אדמות יגיע לכמה שיותר בני אדם רלוונטיים העשויים להיות מפתח לדלת היציאה מחיי הרווקות. כי ככה זה בסטטוסים הקופצניים של היום: אתה מציף בלי מאמץ משהו – ולצופיך קופץ רעיון לשידוך הגון לפתע.

 

בנוסף הציע הרב לביא להשתתף גם במיזם בדרך הישנה והטובה: לקחת דף נייר (זוכרים במה מדובר?) לערוך רשימה של כל הרווקים והרווקות שאנחנו מכירים, ופשוט לחפש התאמות ביצירתיות, או לחלופין – לשתף בקבוצות הוואטסאפ הפרטיות יותר את הפרטים של האנשים והנשים שאנחנו מכירים אך חברי הקבוצה אינם מכירים.

דנה, רווקה: "שכולם יראו את התמונה שלי בסטטוס, עם פרטים?! היה נראה לי שאין סיכוי שאני אשתף עם זה פעולה. אבל פתאום אני רואה בסטטוס של חברות שלי שמתעדכנים פרטים של בנות שאני מכירה, החברות הכי טובות שלי, והחלטתי ללכת על זה

 

נעים כשחושבים עליך

 

הרב יוני לביא לא ציפה שהרעיון יתרחב לממדים שאליו הגיע. כבר ביום שישי זכה הפוסט למאות שיתופים ולייקים, ובמוצאי שבת – הציבור הצביע בסטטוסים שכל כולם אומרים בפה מלא: שעה אחת מחיינו, לפחות, אנחנו מקדישים למען רווקי ישראל ורווקות ישראל די בכל אתר ואתר. "אחרי תקופה ארוכה שהייתי צריך לרדוף אחרי הצעות קיבלתי מבול", אומר אבי (שם בדוי), רווק. "עכשיו כמובן הגיע האתגר של המיקוד ולהגיד על מה שלא רלוונטי שזה לא רלוונטי, אבל זה כבר שלב משמעותי.יש בפרויקט הזה גם חיבוק ענק מכל כך הרבה חברים ומשפחה שרוצים בטובתי, ואני מקווה שהרבה רווקים ורווקות נזכרו כמה הם מיוחדים ואהובים בזכות הרעיון הזה".

 

"בהתחלה, כשהמיזם פורסם בפלאייר, לא האמנתי שזה יעבוד", מודה דנה, רווקה, אף היא בשם בדוי. "שכולם יראו את התמונה שלי בסטטוס, עם פרטים?!" היא צוחקת במבוכה. "היה נראה לי שאין סיכוי שאני אשתף עם זה פעולה. ופתאום הגיע מוצ"ש, ובשעה תשע חברה פונה אליי... מובן שחששתי, אבל פתאום אני רואה בסטטוס של חברות שלי שמתעדכנים פרטים של בנות שאני מכירה, החברות הכי טובות שלי, והחלטתי ללכת על זה, גם אני, בלי חשש". דקות אחדות חלפו ודנה מצאה את כרטיס ההיכרות שלה שוחה בים הסטטוסים. הבושה ממנה והלאה. "אני רואה את עצמי ואת חברותיי בסטטוסים עוד ועוד, וזה היה מדהים ומרגש".

 

לתחזק קשר בסגר

 

כן, לפעמים מספיק רעיון טוב אחד כדי להפוך את העולם לטוב יותר. בקורונה, כך אומרים, הכול מתעצם. גם עוצמתן של הרשתות החברתיות מתגלה במלוא כיעורן או יופיין, תלוי באיזה פיד מציצים.

 

"הרבה מגזרים סבלו מהקורונה. בעלי עסקים, שכירים, אומנים, אבל יותר מכולם היו הרווקים והרווקות", מסביר לנו הרב לביא את המהלך. "רווקים ורווקות עברו שבועות שהפכו לחודשים שבהם אי אפשר לתחזק דייטים כמו שצריך. איך אפשר לבנות קשר ולהתקדם עם מסכה, בסגר? עולם הדייטים ספג מכה קשה מאוד.

 

"בדרך כלל, יש לרווקים ורווקות עבודה, התנדבות וחיים שלמים, אבל לא עכשיו, בתקופה שבה הרבה דברים מושבתים. הרעיון היה שכולנו נרתמים לנושא לשישים דקות. אלפי אנשים נרתמו לעניין ועלו הרבה שמות של רווקים ורווקות, והם מאוד שמחו שזוכרים אותם. הרבה הציעו הצעות וזה הזרים דם חדש למערכת. הלוואי שבכל שבוע היו עושים את זה, אבל אי אפשר. פעם בשנה, לכבוד שעון חורף, אני מציע לעשות דבר כזה. כל השמות וההצעות שעלו – אנא אל תזניחו את זה, תממשו. תזכרו, תלוו, תנסו לגרום לזה לקרות, כדי שבחורף הזה יצמחו הרבה בתים בישראל בעזרת ה'".

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם