מה יש להם להגיד לנו Featured

 7 behirot

עד הבחירות ננסה לברר בכל שבוע עם כמה מפלגות מה הן חושבות בסוגיות שמטרידות את הבוחרים שלהן. כפי שאתם יכולים לראות, כבר בהתחלה נראה שלא הולך להיות פשוט לקבל מהן תשובות. זו השאלה שהפנינו השבוע למפלגות כחול לבן, ליכוד וש"ס:

שבועיים אחרי פרסום עסקת המאה, האם נכון שממשלת ישראל תחיל ריבונות באופן מיידי על שטחי היישובים ביהודה ושומרון ועל בקעת הירדן במנותק מעסקת המאה, או שעליה לעשות זאת בכפוף לאישור כולל של התוכנית?

 

"ושבו בנים לגבולם"

ח"כ משה ארבל, מפלגת ש"ס

בתלמוד הירושלמי במסכת ברכות מסופר על רבי חייא ורבי שמעון שהיו מהלכין בבקעת ארבל וראו את אילת השחר בזמן הזריחה. אמר לו רבי חייא: כך היא גאולתן של ישראל, בתחילה קמעא קמעא, כל מה שהיא הולכת, היא רבה והולכת.

אמרה זו היא תמצית לתהליכים מופלאים שזכינו לראות בחוש בדור הזה ממש. בכ"ט בנובמבר, בהצהרת בלפור, העת שבה הוכרה הזכות לעם ישראל לשוב לארצו ולמולדתו. לאחר מכן בהכרזת המדינה, או כפי שהגדיר זאת מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל בשו״ת יביע ״אתחלתא דגאולה״, וכמוהו פוסקים רבים וחשובים. והתהליך עובר כחוט השני בניצחון המזהיר במלחמת ששת הימים, שבה שבנו אל הכותל המערבי ולירושלים המאוחדת ואל ערש האומה ביהודה ושומרון.

וכעת ממשיך אור זריחת הגאולה והולך בהכרה רבתי של המעצמה הגדולה והחשובה בעולם, ארצות הברית, בזכותנו הטבעית לשוב ולהחיל את ריבונותנו בחבלי המולדת הטבעיים, במשכן שילה, במערת המכפלה, בקבר רחל ובכל יהודה ושומרון ובקעת הירדן. אני רואה בזה המשך ישיר למהלך האסטרטגי האדיר שבו אנחנו, עם ישראל, שבים אל ארצנו ואל מולדתנו ההיסטורית.

היתרון והניסיון של בנימין נתניהו, ראש הממשלה, המדינאי הטוב ביותר כיום במדינת ישראל, הביאו לאמון הרב בין הממשלים. עם מחויבות המעצמה הגדולה בעולם לתהליך והבטחתה כי תטיל וטו נגד כל הצעה אחרת באו״ם, יש כאן חשיבות ואף מחויבות להמשיך את שיתוף הפעולה וההסכמה לא רק למען הצלחת התהליך אלא גם למען האזור כולו. אנו סומכים על ראש הממשלה נתניהו ועל תבונתו, ובסייעתא דשמיא יתקיים בנו מאמר הכתוב ״ושבו בנים לגבולם״.

הזכות שלנו בארץ ישראל לעם ישראל היא על פי תורת ישראל, שהיא הקושאן הקדום ביותר לבעלותנו על הארץ, וראוי שנזכה בה לא רק בזכות הכוח אלא מכוח הזכות.

החלת הריבונות היא צעד היסטורי חשוב, ואנו סומכים על ראש הממשלה שיביא אותה לשולחן הממשלה בהקדם האפשרי.

 

ליכוד:

פנינו לכמה חברי כנסת מטעם הליכוד וביקשנו שיכתבו את עמדת המפלגה, אך רובם טענו שיש להם עמדה אישית בסוגיה שלצערם לא בהכרח מבטאת את עמדת המפלגה. מהליכוד ביקשו שלא לשלוח עמדה רשמית מטעם המפלגה.

 

כחול לבן:

במפלגת כחול לבן החליטו ברגע האחרון שלא לפרסם את מאמר העמדה שכתבו מטעם המפלגה. אחרי דיונים ביניהם, הסבירו שבנושא הזה הם מעדיפים להסתפק בהצהרות שפרסם ראש המפלגה.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם