הילקוט הדיגיטלי שלכם

m 15 notebook
המחשבים הניידים החליפו מזמן את המחברות והקלסרים. איך ממרקרים נכון? מה הדרך הטובה ביותר לערוך את סיכום השיעור? ואיך מסכמים נוסחאות? כל הטיפים למחברת הדיגיטלית

רעות גולדובסקי

הסודות הקטנים של WORD

את מעבד התמלילים Microsoft Word אין צורך להציג. התכנה הוותיקה שמגיעה בחבילת Office היא המועדפת על רוב משתמשי המחשב בכל הנוגע לכתיבה ועריכה של טקסטים ארוכים, כמו למשל סיכומי שיעורים באקדמיה.

כדי להקל עליכם להתמצא בתכנה, ריכזנו בעבורכם כמה טיפים לשימוש מוצלח ב-word וכלים שיהפכו את ההקלדה והלמידה למבחנים נוחות ומסודרות יותר.

  • מיהרתם להקליד בזמן ההרצאה ובדרך לא הספקתם לעצב כותרות או להתאים את הגופן? השתמשו במברשת העיצוב כדי להחיל את העיצוב שבחרתם על קטעים נוספים במסמך. עצבו משפט אחד באופן הרצוי לכם, סמנו את המשפט ולחצו על סמל מברשת העיצוב תחת תפריט הבית: . כעת, סמנו את הקטעים שברצונכם לתקן לאורך המסמך וצפו בקסם קורה. אפשר גם להשתמש בקיצור המקלדת ctrl+shift+c כדי להעתיק את העיצוב המבוקש ובקיצור ctrl+shift+v כדי להדביקו.
  • הדרך הטובה ביותר להבליט את הקטעים החשובים בתוכן היא מרקור כמובן, ממש כמו במחברות של פעם. בתפריט הבית חפשו את כלי סימון הטקסט תחת הסמליל , בחרו צבע מועדף וסמנו את הקטע שתרצו להבליט. המהדרין עשויים להשתמש בכמה צבעים כדי לקודד קטגוריות שונות כמו מושגי בסיס, תיאוריות, ציוני דרך חשובים וכן הלאה.
  • תחת תפריט "סקירה" תגלו את אחד הכלים השימושיים ביותר – ההערות. תוכלו להשתמש בהן כדי לפתוח סוגריים, להפנות למקור חיצוני, להתייחס לנקודה שדורשת בירור וכן הלאה. אם ההערות מפריעות לקריאה הרציפה של המסמך, לחצו על "הצג הערות" כדי להסתירן, או להציגן מחדש.
  • אחרי שנים שבהן משתמשי Word נאלצו להיאבק בתכנה כדי לכתוב באמצעותה משוואות, מיקרוסופט השיקה את כלי הציור שהופך את הפעולה לפשוטה וקלה. תחת תפריט "הוספה", בחרו באפשרות "משוואה". בסרגל שיפתח הקישו על "משוואת דיו". בחלון שייפתח תוכלו לשרבט באמצעות העכבר נוסחאות מסובכות והתכנה תמיר אותן בעבורכם לתווים הדרושים.
  • פתחתם שני מסמכים ואתם לא בטוחים מי מהם העדכני ביותר? בתפריט "סקירה" תמצאו את כלי ההשוואה שמאפשר להציג שני מסמכים זה לצד זה ומסמן את ההבדלים ביניהם. תוכלו גם לשלב את המסמכים באופן אוטומטי כדי להיות בטוחים שכל הנקודות החשובות מופיעות.
Onenote

אם Word כבר לא מספיק לכם, זה הזמן לעבור ל-Onenote, המחברת הדיגיטלית של אופיס. הממשק הנוח מאפשר בניית היררכיה ברורה, נוחה לשימוש ולהתמצאות בעתיד – בכל מחברת אפשר לפתוח כמה מקטעים בצבעים שונים, ובכל מקטע תוכלו להוסיף עמודים ועמודי משנה ללא הגבלה. כך למשל תוכלו לפתוח מחברת "תואר בכלכלה", מקטעים שישמשו כחוצצים בין קורס לקורס ולשמור בתוכם סיכומי שיעורים וחומרים נלווים, לפי סדר כרונולוגי.

Onenote מאפשרת גמישות מוחלטת בכתיבה ומציעה כלי ציור מגוונים שמתאימים למרקור נוח וגם לכתיבת משוואות וביטויים מתמטיים. אפשר להוסיף למחברת אלמנטים רבים בקלות ובמהירות. מלבד התוספות הרגילות כמו תמונות וקישורים, תוכלו להשתמש למשל בכלי גזירת המסך כדי לצלם חלק מהמצגת של המרצה ולהדביקו היישר במחברת, להוסיף רשימות ותגיות לביצוע משימות ואפילו קבצים שלמים מתוך המחשב. קיבלתם את הסילבוס או סיכום נוסף מחבר? הוסיפו למחברת. כל החומרים מרוכזים במקום אחד ומתויקים באופן מסודר.

תחת תפריט "הוספה" תמצאו את "תבניות עמוד" – כלי שימושי ביותר שיעזור לכם לעשות סדר בראש. בתפריט המשנה בחרו ב"תבניות עמוד..." כדי לצפות בכל הקטגוריות. בחלון שייפתח תמצאו מגוון תבניות מוכנות לרישום הערות מהרצאה שיסייעו לסכם באופן ברור את כל הנקודות החשובות ולהפריד בין עיקר לטפל. אפשר גם לעצב תבנית מותאמת אישית לשימוש קבוע.

אפשר לסנכרן את המחברת עם מכשירים אחרים, לתת הרשאות צפייה או עריכה לחברים כדי ליצור מחברת משותפת לכולם ועוד שלל אפשרויות. ממשק המשתמש של Onenote נוח ופשוט לשימוש. בתפריט התצוגה תוכלו אפילו להוסיף קווי סרגל בכחול ואדום לרקע העמוד ולקבל תחושה של מחברת ממשית.

הצעת בונוס: ניסחתם את הרשימה הביבליוגרפית שלכם בשיטת MLA או APA? אם זה נשמע לכם סינית, אתם לא לבד. כללי הכתיבה הביבליוגרפית הם מכשול מבלבל גם לסטודנטים ותיקים באקדמיה. אתר EasyBib פותר לכם בדיוק את הבעיה הזו. בוחרים את סוג המקור הרצוי מבין עשרות האפשרויות המוצעות, מקלידים את הפרטים הנדרשים כגון קישור לאתר, תאריך פרסום וכן הלאה, והמחולל ייצור לכם את התבנית המתאימה, לפי הכללים המקובלים בחוג שלכם. האתר תומך באנגלית בלבד.

                                                                                           

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
אור חדש בציון

  יסודות הציונות: תכירו את...

לייקר כל יממה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם