מפוני עמונה בעליה

3 amichay
מפוני עמונה מתרגשים לקראת העלייה לקרקע
התמונות של בניית היישוב החדש עמיחי הציפו את הרשת והעלו תקווה לברך במהרה מציב גבול אלמנה * מפוני עמונה שמחים לשמע החדשות הטובות אך מדגישים שהשמחה הגדולה תהיה רק בברכה על המוגמר

אילת כהנא

בשבוע שעבר צוינה התרגשות בקרב מפוני עמונה כאשר קרוב ל-40 קרווילות עלו על הקרקע של היישוב החדש עמיחי, שאליו הם צפויים לעבור בעוד כשלושה שבועות.

"התכנון הוא שהמעבר יושלם בעוד שלושה שבועות, ואנחנו מתפללים ומייחלים לצאת בערב פסח מהמדרשה בעפרה, מקום מגורנו בשנה וחודשיים האחרונים", אומר אביחי בוארון, מנהל מטה המאבק להצלת עמונה. "זו לא רק שמחה פרטית שלנו אלא יציאה לחירות כפשוטו וגאולת חבל ארץ אדמת מולדת שאיננו מיושב".

בוארון מלמד כי לא מדובר רק בפתרון לתושבים אלא ביישוב שעתיד להתפתח עד 1,100 משפחות, כפי שאושר בתב"ע שלו. "כרגע אנו צפויים לעבור לקרווילות ולשלם עליהן שכירות, וכאשר יוכשרו המגרשים נרכוש מגרשים ונבנה בתי קבע. בשלב הראשון יהיו אלו 40 המשפחות של עמונה, ובשנה-שנתיים הבאות צפויות להצטרף למהלך עוד כ-60 משפחות".

אביחי בוארון: "אסטרטגית המהלך הזה ממסד את כל גוש שילה. כל הגבעות שנמצאות בקרבת שילה, כמו עדי עד, קידה, אש קודש ויישוב הדעת, אינן ממוסדות. המציאות של יישוב גדול נוסף באזור, שהוסדר לכתחילה, מקבע למעשה את הגבעות האלה לכדי גוש אחד גדול. בעצם הקמת היישוב החדש נשמעת אמירה שגם העולם שומע ומקבל: ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון איננה זמנית"

 

"אסטרטגית המהלך הזה ממסד את כל גוש שילה", אומר בוארון. "כל הגבעות שנמצאות בקרבת שילה, כמו עדי עד, קידה, אש קודש ויישוב הדעת אינן ממוסדות. המציאות של יישוב גדול נוסף באזור, שהוסדר לכתחילה, מקבע למעשה את הגבעות האלה לכדי גוש אחד גדול, כמו הגושים המוכרים של מעלה אדומים, קריית ארבע וגוש עציון".

לדבריו של בוארון, מעשה זה מצטרף לאמירה המדינית החד-משמעית שיוצאת מעצם הקמת היישוב. "הפקידות במדינה תופסת את ההוויה היהודית ביו"ש כקלף מיקוח בדרך למשא ומתן. המנהל האזרחי מתייחס ליישוב היהודי ביו"ש כמשהו שיצא מפרופורציה, ולכן אנו עדים למרדף הבלתי פוסק נגד כל בית שנבנה וכל מרפסת שנסגרת.

"כעת, בעצם הקמת היישוב החדש נשמעת אמירה שגם העולם שומע ומקבל: ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון איננה זמנית. הרשות הפלסטינית רואה לאור יום עשרות משאיות מובילות קרווילות ומערבלי בטון, ובג"צים שמוגשים נגד הקמת היישוב נדחים (עד כה נדחו שני בג"צים שהוגשו נגד הקמתו של עמיחי, והבג"ץ האחרון נמצא בבירור). במקרה שלנו המדינה בדקה לפני הכול את כל הבדיקות המשפטיות שמאפשרות למעשה את הדחיות הללו בבג"ץ.

"אמנם אנחנו נברך על המוגמר ביום שבו נקבע מזוזה, אך מגיעה ברכת יישר כוח גדולה מאוד לראש הממשלה ולאנשי משרדו, שפעלו בצורה נמרצת לאפשר את הדבר הזה", מבקש בוארון לברך. "וגם לשר הפנים, שקיבל אחריות במקום שבו שום משרד ממשלתי לא רצה לפעול. כמו כן מגיע יישר כוח לשרת המשפטים, שדחפה מאחור ועזרה להסיר חסמים משפטיים.

"הניצחון של ארגוני השמאל הפך לניצחון פירוס", מסכם בוארון. "לא רק שאנו זוכים למסד גוש התיישבות של עמיחי–שילה, הדברים מצטרפים לחוק ההסדרה, להסדרת מעמדם של אלפי בתים על ידי היועץ המשפטי לממשלה ולפסק הדין של נכסי נפקדים בעניין חרשה, שמאפשר להפקיע קרקע ערבית לטובת התיישבות יהודית. בסופו של דבר, עם כל הצער, הכאב והגעגוע הענק לעמונה, ההתיישבות ניצחה את ארגוני השמאל".

 תמונה: דוברות מועצת מטה בנימין

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם