אנדרדוס, הדור הבא

14anderdos

 

 יוסף ארנפלד
בימים אלה חברי אנדרדוס ספונים במרתפים האפלים והסודיים שלהם, בחזרות אינטנסיביות לדבר הבא שיעלה על הבמות לקראת חנוכה הבעל"ט וייקרא "חלומות במגרה".

בשונה ממופעי אסופות המערכונים של הרביעייה, הפעם מדובר בהצגה, מחזמר במקרה הזה. הוא בנוי מעלילה מלאה, הכתובה מבוימת על ידי הבמאי אורי אומנותי. אשר בן אבו מדווח שלצורך כך גויסו אנשי צוות מקצועיים מהשורה הראשונה, והם מלווים ובונים את המחזה - מעצבי תפאורה, תלבושות, תאורה, מוזיקה ועוד.

העלילה מתרחשת בעולם החפצים, וסובבת סביב גביע קידוש של ילד שמוצא את עצמו במגרה ורוצה לחזור לשולחן השבת, כאשר רביעיית אנדרדוס מגלמת רעשן של פורים, אתרוג, אפיקומן ואת גביע הקידוש. במסעו פוגש הגיבור דמויות ססגוניות ומתמודד עם אתגרים שונים - הכול בשביל להצליח להגיע אל שולחן השבת. המחזמר נוגע בערכים של חברות, אומץ ואמונה ביכולת לשנות – ומלווה בשירים, ריקודים, תלבושות ססגוניות ומיוחדות, תפאורה מרהיבה וגדולה, ובעיקר בסיפור מצחיק מאוד וגם מרגש.

חידוש מרענן נוסף הוא שבשונה מהמופעים הקודמים שמיועדים למבוגרים ולנוער, המחזמר מיועד לילדים ולכל המשפחה. "העבודה עם אורי נעשית במקצועיות ובדייקנות כך שיהיה תוצר המותאם לקהל היעד, אבל עדיין כזה שנכתב מתוך המקום ה'אנדרדוסי' המופרע והמוכר", מוסיף בן אבו ומדגיש כי "אנחנו מדברים לילדים ממקום בוגר ולא עושים להם צחוקים של בום טראח. ובכלל, כל חבר אנדרדוס מביא אתו במשחק את הערך מוסף שיש בו".

גם את המחזמר הזה מפיק יהודה קלמן, המפיק שמלווה את החבורה כבר שלוש שנים. "ההצגה תעמוד בסטנדרט של ההפקות הגדולות של חנוכה", מבטיח מתן צור. "זה מקרה ייחודי בשוק, לא עומדים מאחורינו מפיקים עם כיסים שמנים. הכול מכספנו - אנחנו המפיקים, הכותבים והשחקנים. דאגנו שיעבדו אתנו אנשי המקצוע הטובים בשוק הצגות הילדים, אורי הבמאי (שההצגה האחרונה שביים זכתה בפסטיבל חיפה לתיאטרון ילדים 2016), מאור צבר מעצב התלבושות (שעובד עם 'הבימה' וזכה באינספור פרסים), בתיה פיק מעצבת התפאורה וגם היא בעלת רקורד בכל המקומות הגדולים, ועוד".

אורי אומנותי הבמאי אומר כי הדמויות יוצאות הדופן כבר ממקמות את סיפור העלילה במקום הומוריסטי המובן ומצחיק ילדים צעירים בגילאי ארבע ומעלה. "הסגנון הייחודי של אנדרדוס מוטמע בתכנים כך שגם המבוגרים זוכים למנה גדושה של בדיחות של גדולים. מצד שני, הטקסט שנכתב בהומור פונה הפעם גם לקהל הצעיר, כך שההצגה בהחלט מתאימה לילדים. כמו בסרט 'צעצוע של סיפור' יש כאן מסע של חפץ באופן שיהיה מרתק לילדים, כאשר ההומור והרבדים העמוקים בעלילה יפנו גם להורים שבקהל".

 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם