די לפילוג בציבור הדתי לאומי

3 drukman kobi gideon laam

הרב חיים דרוקמן שליט"א

תגובה לשו"ת סמס של הרב אבינר מפרשת לך לך על התפקדות לבית היהודי.

בשבוע שעבר, פורסמה בפינת השו"ת, שאלה בדבר ההתפקדות לבית היהודי עליה השיב הרב שלמה אבינר:

התפקדות לבית היהודי * האם מצווה להתפקד לבית היהודי כדי שנוכל לחזק שם את הצד הדתי? הרב אבינר: לפי מביני דבר, במצב העכשווי זה לא יועיל. לכן את הכסף לתת לצדקה. ובאשר לבית היהודי, להתפלל, וסופו לחזור בתשובה גדולה.

ההתפלגויות הקיימות בקרב הציבור הדתי לאומי כל כך מכאיבות והן פוגעות ביותר. האם לא למדנו לקח מהבחירות האחרונות בהן הפסידה הציונות הדתית ארבעה מנדטים בגלל פילוג זה? ישנו ערך גדול להתפקד לבית היהודי! התפקדות לשם חיזוק הכח של הציבור הדתי הלאומי במדינת ישראל, על מנת שיוכל להשפיע ולהוביל בכל העניינים; הן הדתיים והן הלאומיים. ורק אנשי אמונה יש בכוחם לקדם את מדינתנו בכיוון האמתי. אם כן, מדוע אין לנו האפשרות ללכת יחד?!

בגיליון 'עולם קטן' מהשבת האחרונה, הופיעה הכתבה על פקודת השירות המשותף שיש בו סכנה גדולה ואמתית. ואני שואל: אילו לבית היהודי היה יותר כח בממשלה והיה שר ביטחון מטעם המפלגה, האם היה עולה על הדעת שיהיה כדבר הזה?

צריך להסתכל על כל העניינים הציבוריים בפרספקטיבה רחבה ובהתאם לזה להדריך ולקבוע עמדה. אני קורא מעל דפי העיתון הזה להתאחד וללכת יחד! אין כל סיבה להתפלגות של הציונות הדתית. גם אם יש איזה שהם ניואנסים קטנים המבדילים בין חלקים שונים בציבור שלנו, עדיין המשותף הוא מעל ומעבר לניואנסים אלו. לכן, ראוי להתאחד וללכת יחד ככח אחד גדול שמשפיע על מדינת ישראל כולה.

צילום: קובי גידעון, לע"מ
 

atarMbaolam

 

 

 

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

המחאה שלא תיכשל

  מאמר מאת יואל שילה

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם