החופש הגדול למתקדמים

7hananzkenim

מאוהב בזקנים
חנן בן ארי

אני מאוהב בזקנים. לא מבוגרים, לא גיל הזהב, אמרו את המילה המפורשת - זקנים. בעולם מעוות והפוך שבו קמטים הם בעיה ושערות לבנות הן בושה, אני גאה להודות שאני פשוט מאוהב בזקנים. אני מתגעגע לסבים ולסבתות שלי, עד כדי שאני מאמץ את עצמי לכל מיני זקנים חכמים ויפים מהשכונה וסתם יושב ומקשקש אִתם. חופש זה הזמן שלנו לאגור כמה רגעי חסד כאלה; להתפנק בארוחת צהריים עם סבתא, ללמוד בחברותא עם זקן מבית הכנסת.


אני מאוהב בזקנים כי הם מצחיקים אותי, יש להם יציאות שלא קשורות לכלום ובדיחות שעדיין לא רצות בוואטסאפ. אני מאוהב בזקנים כי הם מרגשים אותי, אין יותר מרגש מזוג זקנים מאוהב. אני מאוהב בזקנים כי הם נותנים לי פרופורציות, כי הם מזכירים לי מה בר-חלוף ומה שייך לנצח. אני מתחרט על כל רגע שלא ניצלתי עם הסבים והסבתות שלי, וחוזר אליהם בחלומות שלי.
הם ראויים לכבוד, הם ראויים להכרת הטוב. זה המינימום שלנו, להחזיק טובה לאלו שהיו כאן לפנינו. אוטוטו גם אנחנו נתהלך כאן עם הליכון וכדורי טניס, גלגל חוזר בעולם. הכבוד שניתן לדורות שמעלינו יחזור אלינו מהדורות שמסתכלים עלינו ועליהם מלמטה.


אני מאוהב בזקנים, אני מקנא בהם, שיהיו בריאים. אני מפנטז על הפנסיה, להרביץ ברֵכות על הבוקר, שמונים זה העשרים החדש. כן, יש לה גם צדדים קשים לזקנה, אדם ימיו כצל עובר, ואל תשליכני, אבל אם נלמד לחבק את הזקנים שלנו, אולי גם הזקנה תחבק אותנו בחזרה בערוב יום.


תנשקו להם את היד, תבקשו ברכה, הם קרובים לה' יתברך, ממש כמו ילדים. הייתי מנשק את ידו של סבא חנניה עליו השלום בכל עת שהייתי נכנס ויוצא מהחדר, לפחות שלושים פעמים ביום. תבקשו שיספרו סיפורים, ותכתבו לדורות. זה נכס יקר יקר. תעשו להם קפה, או תה, ותקשיבו. פתחו חלונות, שייכנס אוויר. קנו פרחים, שימו באגרטל, ככה זה כשאוהבים.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם