מפעלות ההתנדבות לחופש

m8leooro

 

'לאורו נלך' יתנו לכם תשתית שתעשה לכם טוב על הנשמה בחופש


'מפעלות הציונות הדתית' הקימה את מוקד הקיץ 'לאורו נלך' כדי לעזור לקבוצות של בני נוער להתארגן ולמצוא תעסוקה משמעותית לחופש הגדול * כל התשובות שיזיזו לכם את התירוצים * וגם כאן לא ניתן לכם שהכול יהיה לשמה, ותיכנסו להגרלת הפרסים. מה אכפת לכם?


למה לצאת להתנדב?


החופש הגדול מספיק גדול כדי להספיק לעשות בו הכול: לנוח, ללמוד, לנפוש וליהנות. כשאתם מתנדבים אתם משלבים ערכים רבים יחד, אתם מוסיפים משמעות לחופש הגדול והופכים אותו לתקופה חווייתית וערכית. כשאתם מתנדבים אתם עוזרים לאחר ונותנים מעצמכם, והנתינה ממלאת אתכם בעוצמות אדירות, מעצימה את הביטחון שלכם ומטעינה אתכם בכוחות עצומים. חוץ מזה שעם ישראל אשכרה צריך אתכם.


במה אפשר להתנדב?


יש הכול! בדקו עם עצמכם למה אתם הכי מתחברים ו...קדימה!
קהילתי? מחכים לך בגרעינים התורניים, שם תוכל להשתלב בקייטנות עולים, בקייטנות רווחה, להתנדב בבית אבות או בגמ"חים שונים. יש לך ידיים טובות? תוכל לעזור בשיפוץ בתי קשישים ומועדונים. מחובר לעבודת אדמה? בחווֹת הארגון "השומר החדש" תוכל לגדר ולבנות טראסות על שטחים בבעלות יהודית בגליל, רגע לפני השתלטות ערבית על השטח. תוכל גם לעבוד במטעים. חופר? הצטרף לחפירות הארכיאולוגיות בתל שילה ועוד...


מישהו כבר עשה את זה פעם?


בטח! זו השנה השישית שאנו מפעילים את מוקד הנוער. נערים רבים מכל רחבי הארץ מתארגנים בקבוצות ומגיעים להתנדב במשך כמה ימים. הנה כמה דוגמאות קטנות שיעשו לכם חשק: קבוצת נערים מהוד השרון התנדבו במטע רימונים בבאר מילכה; בתל שילה חשפה קבוצת נערים בית בד ששימש להכנת שמן לפני מאות שנים; סניף בני עקיבא בית שאן הגדיר את ההתנדבות "שבוע תורה ועבודה", ושיפץ בית של קשיש בדרום תל אביב.


כשאנחנו אומרים 'קבוצה' – למה אנחנו מתכוונים?


במיזם 'לאורו נלך' כל עשרה חברים מוזמנים להירשם כקבוצה ולצאת לפעילות. אתם לא חייבים להיות מִסניף אחד או ממקום מגורים אחד.
מאיזה גיל זה יכול להתאים?


ההתנדבות ב'לאורו נלך' מיועדת לחבר'ה שסיימו כיתה ט' ומעלה.

כמה זה עולה לכם?

בגדול זה לא עולה כסף, אך קחו בחשבון שבאחריותכם להגיע באופן עצמאי למקום הפעילות ולדאוג לאוכל למשך היום במשך כל תקופת ההתנדבות. ה'מארחים' ידאגו לכם למקום לינה בשק"שים, כמובן, ולביטוח על פי הנהלים. אם אתם מעל 30 מתנדבים – נארגן לכם הסעה חזור. יש מקומות מסוימים שבהם הפעילות כרוכה בהשתתפות של בין 25 ₪ ל-40 ₪, תלוי באופי הפעילות.


איך מנצלים את ההתנדבות בצורה מקסימלית?

מתכננים מראש את ההתנדבות ומרוויחים גם נתינה למען הכלל וגם חופשה אגדית עם חברים. בחרו ראש קבוצה שיבדוק מול המארח מה הוא מציע ומה יש בקרבת מקום. בנו לו"ז שיתאים לחברי הקבוצה, שלבו בו שיעור תורה יומי, טיולים, שדאות ופעילות חברתית, והפכו את ההתנדבות לקמפינג מטורף.


מה יוצא לכם מזה?


נתינה משמעותית שתמלא אתכם בסיפוק כאשר תראו שהועלתם למישהו, למשהו. תנצלו את החופשה לעשייה התנדבותית ולהזדמנות להיות עם חברים ולתרום למען עם ישראל וארץ ישראל.
אז איך נרשמים?


היכנסו לאתר של 'לאורו נלך' – מוקד קיץ.

גם נרשמי מיזם 'לאורו נלך' ייכנסו להגרלות השבועיות של עולם קטן.

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

עדן 050-903-1533

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם