ידיעות מתוצרת בית

 

ונברכו בך כל משפחות האדמה


כך הצליחו ביקב פסגות לעקוף את השיח הבינלאומי סביב ישראל: בעזרת עשרות אלפי מארזי "ברכת ישראל" (Blessings Of Israel) יוקרתיים שנמכרים ברחבי העולם, הם מספקים מוצרי פרמיום קולינריים וקוסמטיים מארץ ישראל, מלווים בחוברות הסברה על הקשר למקדש, לעם ישראל החוזר לארצו וכמובן לתנ"ך * הביקוש הגובר והתגובות החמות בעולם עוררו עניין אפילו במשרד החוץ. אולי קצת יין יביא לשינוי בקו ההסברה של ישראל

אילת כהנא


יקב פסגות צבר כבר שם עולמי וקטף פרסים רבים בארץ ובעולם בתחום היינות. כעת הוא מתגייס גם לשירותי ההסברה הישראלית: במיזם מיוחד בשם Blessings Of Israel ("ברכות ישראל"), מייצא יקב פסגות חבילות שי מעוצבות שבתוכן מוצרי בוטיק ישראליים איכותיים. המוצרים מיוצרים על ידי בעלי עסקי בוטיק קטנים בארץ, מהגולן ועד השומרון, שבשבילם זו גם הפעם הראשונה שבה הם מייצאים לחוץ לארץ.


מעבר לרצון הפשוט להרוויח כסף ולהרחיב את קהל הלקוחות, מטרת הפרויקט היא בהחלט לחבר את העולם עם פנימיות הבריאה שמתרכזת בארץ ישראל. המיזם נולד למעשה מתוך קשר הדוק שהתרקם בין יעקב ברג, בעל היקב ותושב פסגות, לקהילה האוונגליסטית מארצות הברית. הקשר המיוחד הזה קיים גם בזכות העובדה שיעקב מסתובב הרבה בעולם כדי לייצג את היקב - כיום 70 אחוז מתוצרת היינות מועדים לייצוא.


"אמנם מרבים לדבר על החרם שנגזר עלינו בהנהגת ארגון ה-BDS, אבל רוב העולם מעריך את ישראל ואת התוצרת שלה. אנו ביקב פסגות מאמינים שהמענה לחרם הוא לאו דווקא במלחמות פוליטיות והפגנות אלא בהפצת הטוב של ישראל לעולם, תחת המושג המוכר שם היטב – 'הארץ המובטחת'".


ישנם חמישה סוגים של חבילות לרכישה, כשכל חבילה מעוצבת - בצורה מרהיבה יש לציין - על פי סיפור יהודי-תנכ"י שמלווה אותה.


חבילת Taste Of The Land (טעם הארץ) למשל, מאופיינת באמצעות הסיפור של רות המואבייה. "רות הגיעה כנטע זר אך נטמעה בתוך עם ישראל וממנה יוצא לבסוף דוד המלך המשיח. ככה אנו רואים את החוויה של המטבח הישראלי", מסבירים ביקב. "זהו מטבח שאוסף לתוכו את כל המטעמים והריחות מכל העולם, והתכונה הזאת הופכת אותו למטבח ססגוני". בחבילה זו ימצאו הגויים ברחבי העולם קמח מלא 100 אחוז מתוצרת חברת "עץ השדה" מיצהר, שמן זית איכותי של משק "פתורה", שאף זכה בשנה שעברה במקום ראשון בתחרות עולמית. טפנד זיתים ותערובת עשבי תיבול. טחינה אתיופית משומשום מלא ותערובת פלאפל. לאלה מצורפת קערת עץ וכלי להכנת פלאפל וכן קטלוג שבו מלבד מתכון לפוקצ'ה ישנם הסברים על המהות הרוחנית והפנימית של כל מוצר בחבילה. למשל, הסברים על סגולות שמן הזית ותכונותיו וציון העובדה שהשתמשו בו בבית המקדש.


חבילה נוספת היא The Blessing Of The Trees (ברכת העצים). חבילה זו מספרת לקונה האוניברסלי כיצד כל מה שיוצא מהארץ המובטחת הוא מבורך. בחבילה זו תוכלו למצוא עוגיות לימון, שלושה סוגי חליטות פירות להכנת משקאות חמים או קרים – כולל מסננת, ומגש עץ עם פירות יבשים. גם לחבילה זו, כמו לכל החבילות, מצורף קטלוג עם מתכונים, וגם הסברים על הספקים שמייצרים את התוצרים שבאותה חבילה: מה מיוחד בספק הספציפי הזה, איפה הוא יושב בארץ, ועוד. "בעצם אנחנו מאפשרים לכל מי שאוהב את ישראל בכל מקום בעולם להיות מחובר לחוויה הישראלית, למטבח הישראלי, לתוצרת הארץ ולמהות הפנימית של העם היהודי".


אמור מעט


כאמור, ביקב פסגות לא מתרגשים מחרם ה-BDS. "חשוב לדעת שמי שעושה את רעש ה-BDS הם 20 אחוזים, שעושים רעש כמו שמונים אחוזים. על כל פרסום של ה-BDS המכירות שלנו למעשה עולות. מי שעושה את הרעש הוא לא הקול המרכזי בעולם המערבי, שחלקו העיקרי אוהב אותנו ומחובר למהות הפנימית שלנו".


בנוסף, המאמינים הנוצרים ידועים כמי שמאמינים בסיפורי התנ"ך ובנבואת הנביאים. "מה שקורה היום בארץ ישראל מחובר במהותו לתנ"ך, לגאולה, למה שהולך להיות ולמה שכבר קורה באתחלתא דגאולה. הם מתחברים מאוד לזה, ואנחנו בעיקר מדגישים את מה שממילא נמצא אצלם".


אתם מרגישים שליחות הסברתית בייצוא המוצרים שלכם?


"מאוד. מבחינה כלכלית, בחרנו במיוחד ספקים איכותיים שאין להם היום קו ייצוא לעולם וזה מצד עצמו שלב בפיתוח כלכלי של עסקים קטנים בישראל, ומבחינת עם ישראל יתרון ההסברה כאן הוא גדול. בסך הכול מי שקונה את החבילות שלנו לא קונה אותן כי הוא צריך טחינה ואבקת פלאפל; הוא קונה אותן כי הוא רוצה את החוויה מישראל".


את הפרויקט ואת החבילות הציגו אנשי היקב למשרד החוץ, ואלה אף ערכו ביקור ביקב לפני כשבועיים. "אנו שולחים את החבילות האלו לכל הנציגויות הישראליות בעולם, כשהמטרה היא שתהיה להם אפשרות לשלוח את זה כמתנה רשמית ולהפיץ את המהות של התוצרת הישראלית ועל ידי זה להפיץ את החיבור לעם ישראל. התפקיד שלנו הוא לא להתלונן על ממשלת ישראל שלא עושה מספיק או להתערב במגרש הפוליטי, התפקיד שלנו הוא פשוט לעשות. השקענו בפרויקט הזה מיליוני שקלים ושלחנו כבר עשרים אלף הזמנות. בלי דיבורים המסר עובר הכי חזק".

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם