תחרות הרעיונאים

4 besheva
 
'עולם קטן' ו'כנס ירושלים' מחפשים רעיונאים מבריקים, למפגש בין טכנולוגיה להלכה. ויש גם רחפן מתנה!

בכנס ירושלים של עיתון 'בשבע' שייערך בסוף חודש שבט, יוקדש אחד הדיונים לנושא "אתגרי הדור – הטכנולוגיה בשירות ההלכה והזהות". כל אחד מאתנו שפגש בחייו שעון שבת, מעלית שבת, בגדים נקיים מחשש שעטנז וירק ללא חרקים מבין בוודאי את המהפכה ההלכתית שעברנו באמצעות פוסקי הלכה אמיצים ומשוגעים טכנולוגיים לדבר. הם נטלו מגבלות הלכתיות והציעו להן פתרונות מנצחים שספק אם יכולנו לחיות בעידן זה בלעדיהם.

בעידן המודרני ההלכה נדרשת למצוא פתרונות לבעיות הלכתיות שמתעוררות כתוצאה מהפיתוח הטכנולוגי המואץ. מצד שני, גם הפתרונות ההלכתיים מסתייעים לא פעם במחקר מדעי ובפיתוחי טכנולוגיה חדשניים.

לקראת המושב הזה אנו מחפשים אתכם, רעיונאים הלכה-טכניים, שחיים את חיי המעשה, בקיאים בהלכות שבת ומכירים את מציאות החיים של שומר מצוות, ויכולים להציע פטנט, הברקה טכנולוגית או מוצר שיאפשר חיים נוחים יותר תחת מטריית ההלכה. אנו מחפשים רעיון מדליק, ובשלב זה אין צורך להציג תכניות מפורטות או תרשימים מדויקים לפיתוח המוצר.

צוות שופטים שמורכב מאנשי 'צומת', 'כנס ירושלים' וכמובן 'עולם קטן' יבחנו את הרעיונות שיוצגו בסיום המושב בכנס. הרעיון המוצלח ביותר יזכה את שולחו ברחפן משוכלל. את הרעיונות שלכם אפשר לשלוח ל: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

תאריך אחרון למשלוח רעיונות: מוצאי שבת משפטים, אור לכ"ו בשבט, 10.2.18, בחצות

אולי יעניין אותך גם

כתבות אחרונות

Prev Next
נתפסנו ברשת

  מאמר מאת אסף פאסי

בני אור – ככה נראה החושך

  הטור של אבינועם הרש....

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם