תנו להפגין בשקט Featured

1858526 790

בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל

מבוגרים, תנו להפגין בשקט!

עוז יצחק נמיר, בן 17 מיד בנימין

התקופה קשה כל כך, ומאות בני נוער מרגישים כעס, כאב, תסכול ורצון אדיר לעשות לפעול ולזוז בעקבות מות אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרי ימ"ר ש"י.

הדבר הכי לגיטימי שבן נוער בתקופה כזאת יכול לעשות הוא לצאת להפגנה. לחסום כביש. להביע מחאה. אין לאותו נער מתוסכל שום דרך אחרת להביע את המחאה שלו.

ופה נכנסים המבוגרים. לכל נער יש מבוגר- אימא, אבא, ראש הישיבה או סתם מבוגר מבית הכנסת. כל אלה מתחילים לירות בצרורות את כל משפטי המוטיבציה שלהם: "פעם, כשהיינו צעירים, זה היה יעיל, אבל היום אין ציבוריות, אין הנהגה, זה סתם לא עוזר כלום". " צריך לזקק את הזעם, אחרי הכול שוטרים הם אחים שלנו, במי אתה נלחם?" " תחשוב טוב אם זה מה שאהוביה היה רוצה שיהיה", ועוד רבים ורעים...

רבאק! מה אתם רוצים שנעשה? אנחנו כואבים! אנחנו מתוסכלים! זה צורם לנו! זה בוער בנו! אז אתם עייפים, עברתם גירושים ופיגועים ונשחקתם. אנחנו, הדור הצעיר, לא נשחקנו. הדברים האלה עדיין בנפשנו.

הדיון אם הפגנות יעילות במאבק הלאומי הכללי על ארץ ישראל לא מתחיל בכלל, זה לא מה שמעניין ילד כואב. הוא יכול גם להסכים איתך שזה לא יעיל, אבל הוא לא הולך להפגין כי זה עוזר, אלא כי הוא במקום שלא יכול לשתוק. אז הוא קם ועושה מעשה.

כל אימא שהילד שלה יום אחרי האירוע דפק על השולחן ואמר לה "אני יוצא להפגנה", צריכה לשמוח שהילד שלה מהנוער שנותר בו עדיין לב יהודי פועם.

אנחנו מבינים שאתם מבוגרים, שאתם יודעים, שעברתם בחיים, אבל לפעמים, ממש לפעמים, תנו לנו, לנוער להוכיח לכם שנשאר משהו מהציבור הזה. אל תכבו אותנו, אל תילחמו בנו, אל תצמצמו אותנו.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם