קנו כחול לבן Featured

1858526 790

קנו כחול לבן... ושבת קודש

רעותא

עם פתיחת החנויות פורסמו קריאות נרגשות ומוצדקות לקנות דווקא במקומות שבהם מוכרים "כחול לבן", לקנות בארץ! המשק עבר (ועובר) משבר, וזו התרומה הקטנה-גדולה שלנו להתאוששות. אבל יש עוד תחום שצריך לצוד את תשומת ליבנו בבואנו לקנות – להקפיד לקנות במקומות הסגורים בשבת! מחאה שקטה אך עוצמתית לכבוד שבת האהובה שלנו.

כבר שנים שאנו כמשפחה זוכים להקפיד לקנות רק בחנויות שמקדשות את השבת הציבורית. לא אחת יצא לי להיכנס לחנות במרכז קניות ולשאול אם היא פתוחה בשבת – כשהתשובה הייתה חיובית אמרתי להם בחיוך חבל, ושהם הפסידו אותנו כי אנחנו לא קונים במקומות כאלה. חלקם הסתפקו בחיוך כזה או אחר אבל רובם אמרו שהלוואי שהיו יכולים לא לעבוד בשבת. סיימנו את השיחה בנקודה שהכול עניין של בחירה (כמובן עם התייחסות לשבת הציבורית והפרטית), ושוב – הכול בנועם ובנחת.

האמינו לי – אין מקום לדאגה, אנו רואים עין בעין איך ה' נותן את ברכתו ואנו מוצאים דברים טובים ובמחירים טובים כשאנו זוכים להקפיד על כך. כבר אמרו לפניי – "מקור הברכה".

מעבר למחאה יש חשיבות להשמיע קול ציבורי על חשיבות השבת כלב הפועם והרוח המחזקת של העם היהודי.

אניח כאן את דבריו של הרב קוק (שימו לב שכתובים בלשון רבים ולא רק כפרטים השומרים את השבת), שרק מעצימים את כוחה של השבת שאסור לנו לפספס. זו חובה שהיא זכות לפרט ולכלל.

"קדושת השבת יש שניים בכוחה: האחד מה שהיא מקדשת ומעלה את ישראל בקדושתה העליונה ומרוממת אותם בעצם קדושת היום למעלה מכל ענייני חול, ומדבקתם בכבוד עליון וקדושה עליונה. חוץ מזה היא ממשכת גם כן את כוח כל ימי המעשה עם כל חילונותם ושפלותם, שעל ידי שהם נזכרים בקדושת השבת הנם מתרוממים" (עין אי"ה שבת ב רע"ח).

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם