עולם משוגע Featured

1858526 790

ר'

תמיד ידעתי שהשלב הזה יגיע.

לא ידעתי בדיוק מתי, אבל ידעתי שיבוא. התחלתי לחכות לו כבר, למען האמת.

היו לי סימנים לכך שיבוא. הדעות, המנהגים, מזג האוויר, הכול הצביעו על כך שהשלב קרוב מתמיד.

תמיד אמרו עליי שאני עוף מוזר. משוגע. לא נורמלי. שצורת הדיבור שלי משונה. שאני לא משתלב כמו שצריך בחברה. הורס את האווירה והנוף. הייתי מסתובב ברחובות לבד, אחרי שכבר נהיה מאוחר ולא נותר עוד איש ברחוב שיוכל להזכיר לי כמה אני מוזר. מחפש ובודק את הסימנים שלי שהוא מגיע. הדרך הטובה ביותר למצוא את הסימנים הייתה לקרוא את לוחות המודעות. כל אחד מהם סיפק לי מידע חדש על המתרחש. הייתי נובר בפחים ומחפש עיתונים שאנשים השליכו, ומחפש בכותרות אחר הסימנים.

וסוף סוף הוא הגיע. אחרי שנים של ציפייה. השלב הזה, שתמיד ידעתי שיבוא. אני והשלב הזה חברים טובים. תמיד ידעתי שיבוא, והוא לחש לי בשקט בשקט רמזים למועדו.

העולם הצטרף אליי. נהיה משוגע, עוף מוזר, הורס את החברה. אין יותר תקשורת נכונה.

ואולי לא נכון לומר שאליי הצטרף העולם, כי אולי מכונה אני משוגע, אך לא אני הוא המאמין ברוחות המודרנה המנשבות בחוזקה. לא אני הוא שסטה מהדרך הסלולה והישרה. נאחז אני בענפי השפיות הקמלים כמעט, האחרונים שנותרו.

לא. לא אליי הצטרף העולם, כי אם אל האנושות הצטרף, נואש הוא מלחזור לראשיתו, לימים שבהם ההיגיון שלט בראש, וצירף אליו כמשנה את הרגש.

העולם השתגע, ואין איש פוצה את פיו. אין איש הנעמד ברחובות של עיר וצועק שהפעם הגזמנו. אני מסתובב ברחובות, מסתכל על אנשים, על מה שלפחות אפשר עוד לראות בפניהם, מנסה למצוא סימן קטן שיש עוד אנשים כמוני, ששמים לב. אנשים שגם להם לחש השלב הזה באוזן בשקט.

בודד אני בעולם. תקוות האנושות הולכת ונכחדת. אנשים טורקים את ליבם בפניי, ממאנים את אוזניהם לפתוח, את עיניהם להאיר. התרגלו זה מכבר לשגרת החיים המוזרה. לדעות הנאמרות, לתכנים הנשמעים.

קשת בשמיים. ואולי תהיה זו האחרונה. לא האלוקים הוא שהביא את המבול הפעם, כי אם האנושות עצמה.

בכל אשר נעשה.

כתבות אחרונות

Prev Next
לדעת הכול

  עשרים שנים לויקיפדיה |...

הנהגה שקטה

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם