המקף המחבר מסיר כיפות Featured

1858526 790

תגובה למכתבו של מ', "את מי ראיתי בטרמפיאדה"

ד"ר גדעון ארליך

מ' מספר שראה את יוני שהיה המדריך שלו בבני עקיבא גלוי ראש וחילוני גמור. מה דחף את יוני לעולם החילוני?

בלי משים מ' מסביר זאת, כשהוא מספר שהוא ממהר להעביר לחניכיו בבני עקיבא פעולה על "המקף המחבר". ביטוי מבודח זה של יוסף בורג הפך לעיקרון שמשמעותו המעשית בשטח היא: אין אנו ציבור המייחס ערך לעצמו, שאיפתנו היא למצוא חן בעיני השמאל החילוני. דומה לכך היא הסיסמה "צוהר – חלון לשני עולמות".

פעם היו שאמרו שאנחנו גשר בין דתיים (דהיינו חרדים) לבין החילונים, ועל כך אמרו אחרים שעל גשר דורכים ולא נשארים עליו. דרכו עלינו בגוש קטיף ודורכים עלינו ביישובים בשומרון.

לא ראינו פעילות מאורגנת מטעם בני עקיבא למען יהודי קטיף, ולמען חברינו שעונו בידי השב"כ כדי לסחוט הודאות שווא. מאידך גיסא, רבים מחברי בני עקיבא הולכים לעצרות השנתיות לכבוד רבין שבהן חוזרים ומטיחים בדתיים את עלילת הדם "רצח רבין" שהדביקו לימין. הנערים הדתיים חוזרים מהעצרות האלה מאוכזבים מכך ששום חילוני לא אמר להם שאף על פי שהם דתיים הם אולי קצת בסדר.

טבעי ביותר שצעיר כמו המדריך יוני יעדיף שלא להיות בצד שרק מחכה שלא ישפילו אותו יותר מדי, וירצה להיות חלק מהצד שאליו מתחנפים. אם מ' רוצה שחניכיו לא יהיו כמו המדריך, כדאי שבמקום להעביר פעולה על המקף המחבר, ראוי שידבר על ראשוני המושבות ומייבשי ביצות חדרה שהיו כולם דתיים, על גבורת אנשי כפר דרום, בארות יצחק, כפר עציון וטירת צבי, ועל הצעיר הדתי יעקב סלים ג'רפי. כך יגביר בחניכיו את הגאווה על השתייכותם לציבור הדתי הממשיך את דרך התורה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם