הרדודים באים Featured

1858526 790

 שלמה מ'

יש קשר עמוק בין המחאה נגד התוכנית "היהודים באים" ובין מקרה האונס הקבוצתי באילת.

התורה היא זו שהביאה את העולם לרמה המוסרית המתקדמת שיש לו היום. החילוניות מתקשה להפנים את האמת הכואבת – פריקת עול תורה היא לא אמיתית, לא נכונה ולא מוסרית. חברה שחורטת על דגלה את הליברליות כערך עליון, או במילים אחרות: "עשה מה שבא לך" – גם אם היא תנסה להדביק עליה את "תווית ההכשר" המאולצת של "רק אל תפגע באחרים" – זה פשוט לא יחזיק.

היחס המזלזל לתנ"ך ולדמויותיו שומט את הקרקע המוסרית מתחתינו, כורת את הענף שעליו אנו יושבים כעם קדוש ומוסרי, ובמידה מסוימת – זה בדיוק מה שגורמים מסוימים רוצים לעשות. כי הרי אם אישי התנ"ך שאמורים להיות בעבורנו מגדלור היו כאלה ועשו כך וכך – אז למה שאנחנו לא נעשה כך? זוהי קרקע פורייה להפקרות ומתירנות חסרות גבולות, שבהן הם חפֵצים.

אם כן, לא פלא שחברה שגדלה על קידוש הליברליזם, זלזול במחויבות וזלזול בתנ"ך – תניב מתוכה פירות באושים כמו אלה ממעשה האונס באילת ורבים הדומים לו. אינני אומר שהתוכנית הבזויה אחראית לכל הקלקולים שקיימים במדינת ישראל, אבל היא בהחלט חלק ממערך נרחב שאחראי גם אחראי להם.

רק מה, בעוד שהתוכנית הנ"ל זוכה לגיבוי או להסכמה שבשתיקה מרבים מהמרחב הפוליטי – כשעולים אל פני השטח פירות הבאושים של הקלקול העמוק הזה, פתאום כולם נזכרים להיות מוסריים ולצווח.

זה לא סוד. התקשורת כולה נזעקת לנוכח כל אירוע כזה, אבל לא באמת חפצה לשנות את המצב. הרי היא חיה על זה. מי אחראי להפצת הנגיף של ההחצנה, ההחפצה, ועוד דברים שלא אעלה על הכתב, אם לא התקשורת עצמה?

המציאות התרבותית המקולקלת שהחברה בישראל הגיעה אליה בעקבות החילון, הפוסט-מודרנה וקידוש הליברליזם – היא זו שמצמיחה תופעות שוליים (או לא שוליים) מהסוג הזה (והן רבות בהרבה ממה שמתפרסם). עלינו להכיר בערכה ורוממותה של התורה האלוקית שזכינו לאורה, ובכך שהיא לבדה הנותנת לנו את החוסן המוסרי ואת האור והמטרה בחיים.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
היהודי הראשון

  הטור של סיון רהב...

כל מנצח צריך תזמורת

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם