אבא, מה יש שם למעלה?


את המשך פרוטוקול השיחה אינני זוכר, רק רואה את עצמי במסיבת חומש טומן בכותל פתק לאלוקים שייבנה כבר בית המקדש.
מאז גדלתי קצת, ובצעד חלוצי וציוני "עשיתי עלייה" והעזתי לראות מה יש שם למעלה.
מעולם לא היינו משפחה של עולים להר. אבא שלי לא היה מ'נאמני הר הבית' ואמא שלי לא חברה ב'נשים למען המקדש', אבל אחרי שהראיתי לאבא את הסרטונים של המוראביטון והמוראביטאת צועקים עלינו שם למעלה, הוא אמר לי שאם ככה אז גם הוא בא. בעלייה הבאה גם אחים שלי הצטרפו.
מציאות שבה העם שוכח את מקור החיבור לאלוקיו, שוכח את השאיפות להאיר לאנשות דרך הבית הגדול והקדוש, זורק ביודעין (או שלא ביודעין) מאתיים מצוות שאנו מצווים לקיים בבית המקדש - מציאות כזו מכאיבה.
איני קורא כאן לחשבון נפש ולהכות "על חטא", תשובה לא עושים בבכי, בכינו כבר אלפיים שנה. תשובה עושים במעשים. עם ישראל אחרי חטא העגל עשה תשובה ע"י בניית המשכן, כציווי ה'. מתי נקיים את הציווי "ועשו לי מקדש"?
כמה דברים כבר הספקנו לקדש: את קבר רשב"י, את אומן, את עמוקה ואת מצדה. אבל את קודש הקודשים של האומה - הוצאנו מהתמונה.
תמיד הייתה לי אכזבה בסוף כל סיפורי המחתרות ומבצעי ההתנחלויות שהדורות הקודמים לא השאירו לנו שום דבר לעשות. בשנה האחרונה הבנתי שיש עוד יעד להגשים.
ב'מוסף' אנו אומרים: "יהי רצון... שתעלנו בשמחה לארצנו ותטענו בגבולנו, ושם נעשה לפניך את קרבנות חובותינו". יש לנו שלב שלישי לבצע.
אחרי שנה שטופת פיגועים, רבים מבני הנוער חשו תסכול ורצון לפעול. לדרוש את בית ה' אפשר בהמון דרכים, בעיקר להגביר את המודעות. אני פונה לחבר'ה האידיאליסטים שהדברים הכתובים כאן עשו להם משהו להצטרף לתנועת "נוער המקדש" של הרב ישראל אריאל שליט"א וליצור את השינוי יחד. סמסו ל-053-3380442.

כתבות אחרונות

Prev Next
כי יש א‑לוהים שופטים בארץ

  מאמר מאת הרב חגי...

נורה אדומה

  ד"ר מיכאל אבולעפיה מגיב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם