הבירור מתקרב – הגיגים בעקבות שיחה עם הרב יהודה לפני הגיוס


כיום כבר רואים איך החילוניות הקיצונית דוחפת נגד הטבע - לנטיות מבולבלות, נגד משפחה טבעית, פטריוטיות ואהבת העם והארץ (כשהם מטיפים לליברליזם מוגזם וש"כל בני האדם שווים" עד כדי כך שמי שמעדיף את משפחתו על פני עובד זר - אפילו אם זה לא ייאמר בפירוש - הוא פרימיטיבי) וכן לפמיניזם מוגזם - כאילו אין בטבע אישה נשית וגבר גברי, אלא הכול "התניה חברתית" וכו'.
אמנם הרוב החילוני השפוי לא אוחז בדעות קיצוניות כאלה ועדיין "עושה מה שבא לו", ונניח שאפשר להגיד שהוא מרגיש טוב עם זה, אבל לא קשה לדמיין איך בשנים הקרובות הבירורים (שהם עניינו של הדור כידוע) יגלו שעוד ועוד דברים אסורים שנעשים כביכול "באופן טבעי" למעשה מנוגדים לטבע, ומה שהתורה מחייבת, מתירה או אוסרת - הוא הוא הטבע בעצמו. "אסתכל באורייתא וברא עלמא".
(מובן שאין שום שינוי של התורה ח"ו, אלא רק גילוי של הטבע כפי שהוא משתקף בתורה באספקלריא המאירה, כדי שהרעיה תשוב לדודה אחרי הנסירה והגלות מתוך רצון, בחירה ואהבה)
"שבים אנו אל מושגי הטבע גם במובן הרוחני, וזוהי תפארתנו. הרוחניות, המוסר, השקיקה הא-להית, כשהיא מוכרחת בתור חטיבה טבעית, הרי היא מארגנת את האדם, העולם והחיים במערכה של אושר עליון, נשגב, אידיאלי, והעולם הולך ומִתתקן במלכות ש-די.
מי לא ישתוקק לזה, שיהיה הטוב והצדק טבע קנוי בכל נפש, ומי זה לא ישאף, שהוד החיים העליונים, בהוד רוחניותם ושגוב מציאותם, יהיו מאוגדים בעצם הטבעיות שלנו, מי לא ידע שניצחון הטוב והחיים על הרע והמוות, הוא מאחז בהקביעות של הטוב והחיים בתוכיות הטבע המסודרת, האיתנה. ובתוך המושג של הטבע מבינים אנו כבר מה היא חובתה של תורה, בקיומה ותלמודה, עד כמה העולם צריך מזון ופרנסה רוחנית כדי להתקיים באפיו, כדי שהאידאליות תעמוד בו בראש".
שנזכה.

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם