כדור שלג של הלנת שכר

אז בנוגע לידיעה הזאת – אני מקווה שהיא חוזל"שה והקנס בוטל. הרי ל'בית היהודי', ולכלל הגופים בציבור הדתי לאומי, יש מספיק פרויקטים חשובים להרים, ומיליון שקלים היו יכולים לעזור להם מאוד.
על כל פנים, רציתי לגעת בנושא הזה דווקא מכיוון קצת אחר. לפני כחצי שנה השתחררתי משירות בצה"ל וחזרתי ללמוד תורה בישיבה שבה למדתי לפני גיוסי (כאזרח ולא כשל"ת). במסגרת החזרה לישיבה החלטתי גם להתחיל לעסוק מעט בעיסוקים חינוכיים שונים, הן במסגרת רכזות במפעלים חינוכיים של תנועת 'בני עקיבא', הן במסגרת של 'חצי מדריך' בישיבה תיכונית מסוימת באזור ירושלים.
חשוב היה לי להדגיש בשורה הקודמת את המילים "עבודות חינוכיות", כי אם כוונתי הייתה לעבוד בעבודות שמכניסות כסף – אני חושב שהייתי יכול למצוא עבודות משתלמות ויעילות יותר. בחרתי לעסוק דווקא בכיוון החינוכי-ערכי על אף שהמשכורת בו היא, ככל הנראה, לא הסיבה שבגללה אנשים מגיעים לעבודה.
לצערי, בכמה מקרים שבהם הייתי צריך לקבל את המשכורת – נוצרו תקלות ובעיות מסוימות. בחלק מהמקרים המשכורות הגיעו רק בחלקן, ובחלק אחר הן בכלל לא הגיעו. ברור לי שהדברים לא נעשים ח"ו מתוך כוונת זדון או מכוונה רעה, אלא באמת בתום לב או בגלל טעויות אנוש. עם זאת, אני חושב שאם הייתה יותר תשומת לב הדברים האלה לא היו קורים, ועל זה באתי לכתוב.
קודם כול, במקום האישי זה מורכב ולא תמיד נעים שאתה מצפה לקבל משכורת בסוף חודש, ולפעמים בונה עליה דברים חשובים (לא מסיבה באילת ולא טיול ללפלנד), ובסוף מגלה שמישהו עשה טעות ועכשיו תצטרך לחכות חודש שלם עד שהכסף ייכנס. בינתיים אתה מלווה מחבר או מאיזה גמ"ח ומתחיל להיכנס לעניינים ולחישובים שמלכתחילה השתדלת לא להיכנס אליהם וסתם חבל. מעבר לזה, במקום הכללי והציבורי שלנו, בתור ציבור וחברה, ברור לי שהאנשים שיושבים במסירות על כל ענייני הפקידות, המזכירות והכספים עושים את זה מתוך שליחות ולשם שמיים. עם זאת, אני חושב שאם הייתה יכולה להיות יותר התייעלות אישית, בלי ועדות חקירה ובוסים, אלא פשוט התייעלות של כל אחד מהפקידים והמזכירים באופן אישי בנושא הזה, זה היה משפיע על כל העניינים בציבור שלנו לטובה ולברכה.

כתבות אחרונות

Prev Next
תרופה של פעם בשנה

  הטור של סיון רהב...

מחשבות מתחת לסכך

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם