ראש ממשלה אמוני

1858526 790

דרוש ראש ממשלה אמוני, הנאום כבר מוכן

אראל סגל-הלוי, הוד השרון

בימים שבהם כל מפלגות הימין מביעות תמיכה ללא סייג בנתניהו ורק מתווכחות על אילו תיקים יקבלו בממשלתו – אני חולם על מנהיג אמוני שיציג את עצמו כמועמד חלופי לראשות הממשלה. וכדי לעזור לאותו איש-אמונה לעשות זאת, כתבתי בעבורו נאום בחירות. כל מי שמעוניין לקבל אחריות ולהתמודד רשאי לקחת את הנאום, לשנות את השמות לפי שיקול דעתו ולהשתמש בו.

"אחיי ואחיותיי היקרים! מדינת ישראל צריכה ראש ממשלה חדש. ראש ממשלה שידע להנהיג את ישראל ולהילחם באויבי ישראל מתוך אמונה בה' ותפילה לה'.

בנימין נתניהו הוא אדם נהדר ושותף טבעי שלנו בממשלה, אבל הוא מיצה את עצמו כראש ממשלה. בממשלתי הוא יהיה שר החוץ, ויוכל לנצל את כישרון הנאום שלו כדי לסייע למדינת ישראל ברחבי העולם.

נפתלי בנט גילה אחריות וראיית-הנולד כשהיה בקבינט הביטחוני בזמן מבצע צוק איתן. אדם כזה ראוי להיות שר הביטחון של ישראל בתקופה קשה זו. כסגן שר הביטחון אמנה את תא"ל עופר וינטר – לוחם מצטיין היודע להוביל את חייליו לקרב תוך קריאה בשם ה'.

איילת שקד עשתה עבודה טובה במשרד המשפטים. בממשלתי היא תישאר בתפקידה כדי שתוכל להמשיך ברפורמה שהתחילה. את עו"ד איתמר בן-גביר אמנה לסגנה, כדי שיעזור לה להתמודד טוב יותר עם מערכת המשפט הישנה.

משה פייגלין הוא איש רוח וחזון. אדם כזה מתאים ביותר להיות שר החינוך בממשלתי. לסגן שר החינוך אמנה נציג מהמפלגות החרדיות, המקדיש את זמנו ללימוד תורה.

אלי ישי הוא מנהיג מנוסה וישר. הוא גילה אחריות לאומית כאשר החליט שלא להתמודד לכנסת. בממשלתי הוא יחזור להיות שר הפנים.

משה כחלון הוא אדם עם לב טוב הדואג לנזקקים. בממשלתי הוא יהיה השר לרווחה ולשירותים חברתיים.

מדינת ישראל בראשותי תשאף להיות מנהיגה אזורית, ולהנהיג את המדינות במזרח התיכון במאבקן נגד האסלאם הקיצוני. לשם כך יהיה שר לשיתוף-פעולה אזורי. המתאים ביותר לתפקיד זה הוא איוב קרא, אדם שתרם רבות למדינה גם בכנסת וגם מחוצה לה.

מפלגות העבודה ויש עתיד עשו עבודה נהדרת כאופוזיציה. הביקורת שלהן עזרה לנו להשתפר. אני מאחל להן שיהיו באופוזיציה עוד שנים רבות נעימות וטובות. אציע להן את ראשות הוועדה לביקורת המדינה.

בממשלה שלנו יהיה מקום לכולם, מכל הזרמים והדעות, כל אדם לפי כישרונותיו. כולם אהובים, כולם ברורים, כולם טובים. אבל רק אנחנו יכולים להנהיג את עם ישראל בארץ ישראל לפי תורת ישראל.

ואסיים במשל: הלוך הלכו העצים למשוח עליהם מלך. הגפן – סירבה. הזית – סירב. התאנה – סירבה. ומי עלה לשלטון? האטד... ללמדנו מה קורה כאשר הטובים מצטנעים ולא מוכנים להתמודד על ראשות הממשלה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם