לעזור להם לצאת מהסמארטפון

1858526 790

ישי

חייבים לעשות עם זה משהו, לפעול, להגיד להם, או משהו אחר. צריך לנסות לשנות את זה. האמת היא שאני לא יודע עד כמה הם מקשיבים, הם ממש שבויים ולא מסכימים לשמוע שאפשר אחרת, שכדאי להשתנות. הם דבוקים לסמארטפון שלהם כמו ילדה לבובה; אם ייקחו להם אותו או שהם יאבדו אותו – עולמם ייחרב והם יאבדו עשתונות. שעות המסך שלהם רבות והם עסוקים בוואטסאפ בלי הפסקה. האחריות האישית שלהם במצב נורא, והסמארטפון לוקח להם גם את כל הזמן שהם היו אמורים להשקיע במשפחה.

ולא רק משפחתם מפסידה. הם כבר לא מקשיבים לאף אחד באמת, הסמארטפון תופס להם את כל המחשבה והקשב. אתה כבר מתחיל להפנים שאם תרצה שיקשיבו לך, אתה צריך פשוט להתקשר אליהם. אולי מישהו יוכל לעורר אותם, כי בניגוד לבני גיל אחר, להם לא מעבירים שיחות הסברה והדרכה על הנזק בחיים שלהם, ופשוט חבל שהם ככה ילכו לאיבוד.

צריך לעשות משהו, חייבים לעזור למבוגרים האלה.

 

 

המבחן של ארדן ושקד

אברהם

קראתי את סיפורו של ינון ראובני, חתן שמורחק כבר הרבה זמן מכלתו רק בשל החלטה של מישהו בשב"כ שהוא "ארגון טרור". משהו בי לא נרגע, לא נתן לי להמשיך ככה. איכשהו הגעתי לאימו של ינון, ובשבועות האחרונים התוודעתי לסיפור שהוא אולי אחד המזעזעים והמקוממים בשנים האחרונות בתחום.

גיליתי איך ביום אחד אסיר הפך ל"ארגון טרור", והופרד מחבריו ללא ראיות. גיליתי איך מונעים ממנו תפילות במניין, לימוד עם רב ושאר צורכי דת בסיסיים שאפילו מחבלים מקבלים. גיליתי שמונעים מאסיר צעיר סל שיקום ושהות באגף תורני. גיליתי שעושים הכול להפרידו מכלתו כמה שיותר, לפעמים בהחלטות פתאומיות ללא הסבר. גיליתי שהאנשים האמונים על מערכת המשפט רצו ביום החתונה לבית המשפט העליון, העיקר להפריד כמה שיותר ולהרוס את שמחת החתונה.

שיהיה ברור. אני אדם מתון מאוד. אוהב מאוד שמירת חוק. אני מרגיש שדווקא הסיפורים של השבועות האחרונים לימדו אותנו שמאחורי הבחורים הללו, גם אם הכיפה והפאות שלהם הרבה יותר גדולים ושונים משלנו, הם בני אדם, אזרחים כמונו, ומגיעות להם זכויות אדם בסיסיות, גם אם איננו מסכימים עם הרבה מהמעשים שלהם, ובמיוחד אם מדובר במעשים שלא עשו.

אז מה אני רוצה? בעוד כמה ימים ירוץ השר לביטחון הפנים גלעד ארדן פעם נוספת בפריימריז של חברי מרכז הליכוד. רבים מאיתנו הם חברי ליכוד שמעניינת אותם מאוד מידת העשייה הימנית של כל אחד מהשרים, כדי לדעת אם לתת להם את קולם פעם נוספת. ובכן, אני רוצה יחד איתכם להציב מבחן קטן לשר לביטחון הפנים הממונה ישירות על שב"ס: האם תצליח להפעיל את כל כובד משקלך כדי שינון יזכה לצאת מהבידוד הנורא שבו הוא שרוי? האם תוכל לדאוג שהוא יזכה לסל שיקום? למפגש עם רב? למפגש עם כלתו?

בעוד ימים לא רבים איילת שקד תעמיד למבחן הציבור את מפלגת הימין החדשה שלה. כשרה הממונה על הפרקליטות, אני רוצה שנציב לה יחד אתגר: האם תוכלי להוכיח משילות וימניות ולדאוג לכך שזכויותיו של ינון יפסיקו להירמס? שיזכה לביקורים נורמליים? שהפרקליטות לא תתנגד להעברתו לאגף תורני?

ואני רוצה שכולנו כולנו נתפלל על החתן ועל כלתו שיזכו סוף סוף לבנות את ביתם בשמחה וברוגע.

 

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם