עליתי ל'עלה'

1858526 790

 

שרה דרשביץ, 19, מניו ג'רזי במקור, מתגוררת כיום בגבעת שמואל, מתנדבת ב'עלה' בני ברק

כשסיימתי את שנת הלימודים במדרשה היה לי ברור שאני לא הולכת למסלול הרגיל שמצפה לי, כלומר חזרה לאמריקה למשפחתי הקרובה, והתחלה של לימודים באוניברסיטה. היה לי ברור שאני מעוניינת לעשות שנת שירות למען מדינת ישראל והחברה הישראלית שאני כל כך אוהבת.

בתחילה תכננתי להתנדב בגן ילדים, רציתי מאוד לעבוד עם ילדים ולשם כיוונתי. אחרי כמה ביקורים במקומות שונים שאליהם לא התחברתי באופן מיידי, המליצו לי ללכת ולראות את 'עלה' בבני ברק. בהתחלה לא חשבתי שזה יעבוד; הבחירה לעבוד עם אנשים עם מוגבלויות מורכבות לא הייתה בראש סולם העדיפויות שלי, אבל תכנונים לחוד ומציאות לחוד. מהרגע שנכנסתי לסניף 'עלה' בבני ברק הרגשתי חום יוצא דופן, תחושה של משפחה, ומהר מאוד החלטתי שזה המקום שלי ושבו אעשה שינוי בחיים של אנשים, וגם בחיים שלי.

אנשים עם מוגבלויות מורכבות הם אנשים מדהימים, ואף שרובם לא יכולים לתקשר באופן מילולי, אופן ההתבטאות שלהם הוא מרגש. בעבודה היומיומית איתם אני לא אשמע תודה, אבל חיוך, חיבוק, עיניים שמחות - כל אלה יוצרים קשר דואלי בעוצמות שזר לא יבין. ילדה אחת שאני מטפלת בה בכל יום, בהתחלה לא הגיבה אליי כל כך, היום היא מחייכת כמעט כל פעם שאני מגיעה אליה ומאכילה אותה, והסיפוק שאני מקבלת מהחיוך הזה הוא עולם ומלואו בעבורי.

רציתי לעשות משהו משמעותי לפני הכניסה לחיים המקצועיים, והאמת היא שזו לא קלישאה: אני מקבלת לא פחות ממה שאני נותנת, שנת השירות עם הצעירים מסייעת לי להיות סבלנית יותר, היא מבגרת אותי, מעניקה לי אפשרויות להסתכל על החיים בפרספקטיבה אחרת והיא שינתה לי לגמרי את החיים. לא היה פשוט לעזוב ארץ, להתאקלם בישראל ולשים את החיים בהמתנה, אבל כשעושים דברים שבאמת משמעותיים לאנשים שצריכים אותך, ומסייעים למדינה שלנו, זה הרבה יותר קל ואני שמחה מאוד שניתנה לי ההזדמנות לעשות את המלאכה הקדושה הזאת ב'עלה' בני ברק. אני ממליצה לכל בת שירות לבוא ולהיות שותפה בעשייה החברתית המשמעותית שאנחנו עושים כאן.

במרכז 'עלה' בבני ברק מגייסים בנות שירות לאומי לשנה הנוכחית ולשנה הבאה. לפרטים: חני טברסקי 054-4934405

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם