1+2=3?

1858526 790

גולן עזאני

כוכב יעקב

התשובה היא כן. על פי סקר ישראל היום (4.1.19), הבית היהודי מקבל ארבעה מנדטים, ושאר המפלגות הקטנות בימין כמו עוצמה לישראל (2 מנדטים) ו'יחד' (0 מנדטים) לא עוברות את אחוז החסימה כצפוי. הנסקרים נשאלו גם למי יצביעו אם הבית היהודי ירוץ עם עוצמה לישראל ועם אלי ישי ברשימה אחת. התברר שמפלגה כזו עשויה לקבל 9 מנדטים, לפי הסקר הזה. חשבון פשוט מגלה שללא האיחוד, שלוש המפלגות הללו מקבלות יחד 6 מנדטים (בפועל רק ארבעה, כי שניים ילכו לפח), ועם האיחוד 9. מהיכן נוספו שלושה מנדטים?

גם אם נוסיף מנדט ואף יותר על עצם האיחוד (הרי האיחוד עצמו מציל חלקי מנדטים), הפער עדיין לא מוסבר. מה גם, שצריך לזכור שיש לקזז מנגד גם כמנדט ויותר של ימין מתון שעשוי לא להצביע למפלגה המאוחדת (אגב, זה מסביר את העובדה שבמקרה של איחוד, הימין החדש של בנט ושקד מתחזק בעוד מנדט לפי אותו סקר ומקבל אף הוא 9 מנדטים). כיצד זה אפשרי?

לעניות דעתי ההסבר הוא שהציבור צמא לאיחוד כוחות בימין! לציבור נמאס מרסיסי מפלגות, נמאס לו מהאגו של המתמודדים ונמאס לו לזרוק את קולו לפח. לא מעט אנשים נמצאים על הגדר ומתלבטים למי להצביע ואם בכלל, וחלקם יצביעו לגנץ ולכחלון (שני מנדטים לפחות על פי הסקר יילקחו מהמפלגות האלה). לכן אני קורא לראשי המפלגות להתאחד, אם חשובה להם המדינה והארץ, כי זה מה שהעם דורש. הציבור לא יסלח למנהיגי מפלגות אלה אם ירוצו בנפרד, ויעניש אותם בקלפי. במקרה של איחוד אולי עוד נגלה שהמהלך של בנט ושקד הציל בדיעבד את הימין כולו.

נ"ב: את פייגלין לא הזכרתי מכיוון שלצערי הוא גמר אומר לרוץ לבד. חבל.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
בין אידאולוגיה להלכה

  מאמר על חליבה בשבת...

בין הסדרה לקורונה

  מאמר מאת איתי זר

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם