לא עוד מפלגה

1858526 790

ת"ג, ירושלים

אני חייב לפתוח בתודה לנפתלי בנט ולאיילת שקד. אמנם אני לא מסכים עם הרבה דברים שהם עשו בשנים האחרונות ועם הקו המנחה שלהם (תהום פעורה בין ימניות מסיבות אנושיות-ביטחוניות לבין ימניות מסיבות אמוניות), אבל אין ספק שהם קידמו בהרבה תחומים את החברה הישראלית בכלל ואת מפלגת הבית היהודי בפרט. כל אחד בתחומו, ועל כך תודה גדולה.

ועם כל זה, אי אפשר להתעלם מכך שבשנים האחרונות הם הפכו את "מפלגת הציונות הדתית" לעוד מפלגה אחת מני רבות. יש הליכוד, העבודה, הרשימה המשותפת והבית גם היהודי. חיפוש מנדטים, לא מתנצלים, "הסמן הימני של הליכוד", וכו'.

חברים יקרים, טעות בידכם. הבית היהודי היא לא סתם עוד מפלגה. יש לה תפקיד מיוחד - היא המפלגה הנוכחית היחידה שמניפה שלושה דגלים בו זמנית - דגל של עם ישראל, דגל של ארץ ישראל ומעל כולם דגל של תורת ישראל. למפלגת הבית היהודי יש תפקיד עצום: להיות שותפה אינטגרלית בקוממיות עם ישראל בארצו על פי תורת ה'. הרב קוק זצ"ל קרא למפלגה שראה בחזונו "דגל ירושלים" - תנועה שהלאומיות שבה נובעת מתוך התורה שבה ויונקת ממנה. תנועה שחיה את התורה ומתוך כך חיה את הכלל. לשם הבית היהודי צריך לשאוף, אך לצערנו בשנים האחרונות הוא איבד את הכיוון.

עכשיו, לאחר עזיבתם של בנט ושקד (שהקב"ה ישלח הצלחה למפלגתם החדשה), יש הזדמנות פז להפוך את "הבית היהודי" לבסיס ל"דגל ירושלים" - להפוך מעוד מפלגה סקטוריאלית לתנועה שמקדמת את שיבת עם ישראל לארצו על פי תורת ישראל. אין יותר כלליות מזה, ואין יותר חוסר סקטוריאליזם מזה. נכון, זה תהליך ארוך ולא בטוח שהציבור כבר בשל בשבילו, אבל חייבים להתניע, חייבים לדרוש דרישה גבוהה ולהוסיף תורה בעם. לזה עם ישראל צמא.

בידי מנהיגינו הדבר, ומי ייתן והקב"ה ייתן בהם דעת, חוכמה ולב נבון להוביל את עמו קדימה.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
תרופה של פעם בשנה

  הטור של סיון רהב...

מחשבות מתחת לסכך

  הטור של סיון רהב...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם