מכתב לבני"ש

1858526 790

מכתב לבני"ש שיצא איתי

ש'

בני"ש יקר,

אף פעם לא הרגשתי על בשרי החפצה כמו שהרגשתי איתך אתמול.

לרוב, כשמדברים על החפצה של נשים, מדמיינים את תרבות המערב. אדם חילוני, שמתייחס אל האישה כאל חפץ, רואה בה חיצונית וקליפות עליונות.

לצערי נחשפתי לסוג אחר של החפצה. בחיים לא חשבתי עליה, אבל היא הייתה מעליבה, חזקה ובאה דווקא מתוך הציבור שלנו. אני לא בטוחה אם ההחפצה הזאת גרועה פחות.

דיברנו בדייט, וכל הדייט ראית בי "אישה". לא בן אדם. לא מישהי שבאה להכיר אותך, אלא פשוט אישה.

שאלה שוב ושוב "מה נשים חושבות על זימון נשים" לדוגמה, וכשניסיתי להבהיר באלגנטיות ושאלתי אם אתה מתכוון מה אני חושבת או מה "בנות חושבות", לא היססת להגיד - מה בנות באופן כללי חושבות. אני לא יודעת מה אתה חושבת, אבל "בנות" זה משהו כללי ואני לא באה, ובטח שלא בדייט, לייצג את "דעת הבנות". בשביל זה תלך אל שדולת הנשים אולי, לא אליי.

רציתי לפגוש אדם, ובמקום זאת מצאתי בני"ש שחקר מולי את השאלה מה זה נשים ומה דעתן בנושאים שונים.

כן, נפגעתי. מובן לך אולי שלא יתקבל על הדעת שחילוני יסתכל על אישה ויראה בה רק "אישה", גוף. תדע שלא פחות פוגע לדבר עם בחור שנפגש איתך (בטח למטרת היכרות מעמיקה) ורואה בך "אישה", מייצגת הנשים הדתיות.

בדקת שאלות חשובות לכאורה על נשים. אין לי ספק שכוונתך טובה. בדקת מה הקשר בין אישה לאלוקים ומה היחס של בנות דתיות ללימודים מעורבים עם גברים. לא היה משנה לך מה אני חושבת, מה שחשוב זה מה נשים חושבות...

גרמת לי לחשוב שאולי צריך לחשוב מחדש. אולי להגיע לדייט לא בשל זה כמו להגיע לסקר אירוע על חשבון בחורה מקסימה שהקדישה זמן יקר ויכולות נפשיות בשביל לפגוש אותך. לא בשביל לפגוש גברים, אלא אותך, כן כן.

כל דייט לוקח מאיתנו, "הבנות", השקעה רבה. השקעתי ערב שלם, התארגנתי, חשבתי, עשיתי זאת על חשבון דברים אחרים - והכול ברצון ובשמחה. וגם השקעתי משאבים נפשיים בעניין.

אנא ממך, התייחס באותה רצינות למעמד.

אני בטוחה שאתה לא יחיד ולכן אני כותבת את זה, כדי לפקוח את העיניים.

ולכן, חברותיי היקרות, אני מחבקת אתכן בתהליך השקט והלא פשוט שאתן עוברות בדייטים.

חודש כסלו. חודש של אור. נשמה. אני עוד מחכה ומתפללת מצוא את האחד. כל אחת והאחד שמתאים לה. אני לא כועסת ולא מתלוננת. רק אבקש ממך, בפעם הבאה שתצא עם "אישה", תזכור שאתה יוצא עם נשמה טובה שבאה להכיר אותך. שלא תוציא בטעות עוד "אישה" עם דמעות.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
כפיים למהפכה

  מאמר מאת הרב אברהם...

להתכונן לשנת קורונה?

  מאמר מאת  הרבנית ד"ר...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם