החשבון הנכון

1858526 790

 
החשבון הנכוןתגובה לקריאה לקצר בתפילת שמונה משום טורח ציבור ("קחו בחשבון" משבוע שעבר)

שלמה

אני מסכים כמובן שצריך לא האריך מדי וטורח ציבור וכל זה, אבל אחי - בוא נגיד שאם כבר החלטת לשלוח טור לעולם קטן, נראה שבימינו יותר חשוב להרגיע את הלחוצים מאשר להלחיץ את הרגועים... מדוע ברור לך שהדברים החשובים שיש לך לעשות אחרי התפילה חשובים יותר מהתפילה של אחרים? למה שהוא יקצר כדי שאתה לא תחכה, אולי אתה תחכה כדי שהוא לא יקצר?

הבה נשתחרר מההסתכלות על הדת כאילו היא צריכה להתנצל בפני "החיים הרגילים". התפילה היא חלק מחיינו. כמו שלא תצפה ממנו להפחית מעגלת הקניות שלו בסופר כדי שאתה תחכה פחות זמן בתור, כך גם אל תצפה שיקצר בתפילה כדי שתוכל לחזור לענייניך כמה דקות קודם.

התפילה צריכה להיות ברוגע, בנחת. זה לא "ערך מוסף", זה חלק ממהותה של התפילה. צריך לתת לנפש את המרחב והנחת כדי שהיא באמת תוכל להתעלות. כולם יודעים לדקלם את דברי הכוזרי על "גרעין הזמן ופריו", אבל האם באמת התפילה נראית ככה? האם הם שוהים שעה אחת – להתכונן רוחנית - לפני התפילה, וכן לאחריה, כמובא בהלכה? או שרק "'אומרים' את כל המילים בשמונה-עשרה" כלשונך?

תסכים איתי שמוטב להניח את הדגש על הצד השני. נכון שלא טוב להאריך יותר מדי כשכולם מחכים, אבל שמע - עשר דקות זה סביר לגמרי. בשביל מי שמתפלל טיפה בנחת. אל תיכנס לתפילה עם סטופר, שחרר.

 

כתבות אחרונות

Prev Next
עצמאות הרבנות

  מאמר מאת הרב אברהם...

תחפושות לכל עת אמת

  סיפור מאת מיכל

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם