יחידה מעורבת? תקשורת מערבבת!

1858526 790

י'

בואו נודה על האמת: שילוב נשים בצה"ל הוא כנראה אחד הניסויים הכושלים שערך צה"ל בשנים האחרונות. אני מדבר על הניסיון הנואל של התקשורת לעודד לגיטימציה לשילוב נשים בשירות קרבי בעזרת תכנית היח"ץ "יחידה מעורבת".

מנהלי התאגיד (שאנחנו מממנים) החליטו ליצור תכנית תיעודית ולעקוב מקרוב אחר ההכשרה של גדוד 'אריות הירדן' בבסיס סיירים שבנגב. עד כאן טוב ויפה (וחבל שלא משקיעים גם ביחידות שהרצון להתגייס אליהן נמוך, כמו שריון, תותחנים ואיסוף,) אמה-מה, התאגיד חושב שאנחנו מטומטמים, וכדי לייצג את הזווית הנשית במיטבה בחרו חיילות אסרטיביות וחזקות שלומדות אמנויות לחימה וגרות בחוות בנגב, ומנגד בחרו בגברים בעלי נטיות הפוכות, נפלטי מסגרות, ילדים מפונקים ועוד כהנה וכהנה. אתם מבינים? את הנשים מייצגות חזקות וקשוחות, ואת הגברים מייצגים חלשים ומסכנים.

לידיעת התאגיד, זה שאישה היא לוחמת ג'יו ג'יטסו או רוכבת על גמלים במדבר לא הופך אותה לגבר מבפנים. אישה היא אישה, לא משנה איך תציגו אותה, וגבר יישאר גבר, לא משנה איך תציגו אותו. הניסוי הזה, של שילוב נשים בקרבי, שצה"ל מנסה כבר שנים, קרס מזמן. הנשים לא עומדות ברף הכושר הנדרש ליחידות לוחמות, הן תובעות את הצבא על פציעות פי שישה מגברים ועוד.

הסדרה על השילוב לא נותנת לו לגיטימציה ולא תרפא את הנשים מכל הפציעות באורח פלא. בבקשה, חסכו מהציבור את בזבוז הזמן והכסף על הסדרה הזאת. תפסיקו לערבב אותנו!

 

כתבות אחרונות

Prev Next
האזינו בעל פה

  מאמר קצר מאת הרב...

ציונות עכשיו

  מאמר מאת הרב שמואל...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם