על בני עקיבא והשבת

1858526 790

שבת שלום תגיד לשופט - 

דרור פישמן, ציר בוועידה הכ"ד של בני עקיבא

הייתי בוועידה של בני עקיבא.

כן, אני המסכן שבזבז את כל פסח בלדון על דברים שכולכם חושבים שחשוב, אך לא נשמע קולם מספיק (כגון העלאת חצי העם שעדיין סובל מהתבוללות בגולה, שמירה על צדק חברתי, ועל לבם ועיניהם של הצעירים).

הייתי נוכח כשהחליטו שבני עקיבא תקנה רק בעסקים שומרי שבת. הבנתי לאן זה יוביל כשישמעו שיש תנועה שאומרת כי היא שומרת על דת.

אני שומע מה שנאמר בתקשורת על התנועה שלי ועל ההחלטות שהחלטנו, שבני עקיבא נחקרת בחשש לחרם (!) רק מכיוון שהחליטה לשמור על החוק ולהחליט שישתדלו לקנות רק במקומות שומרי שבת, בטענה כי היא "מנצלת את כוח הנוער בגלל אידיאולוגיות משיחיות במטרה להפוך את המדינה למדינת הלכה".

אני בן 15, תלמיד כיתה י', ומתבייש מהילדותיות של התובעים. מה בסך הכול קרה? 500 זבי חוטם החליטו לשמור על דתם בפומבי ולהצהיר על כך, ותו לא. אותם בני נוער לא מכריחים אף אחד לא לפתוח בשבת ובטח שלא מחרימים עסקים שפועלים בשבת. כולם יודעים כי יש מקום לעבודה שמחייבת (בתי חולים, צבא ומשטרה וכד'). לא באנו במלחמה על החילונים, אנו רק רוצים לעשות את רצון ה' וללא פגיעה באחינו בשלל גווניהם.

התביעה הזאת היא מחפירה לדעתי ולדתי.

אותם 500 חבר'ה שהשקיעו ארבעה ימים וחשבו מה לעשות עם הנוער הדתי של ימינו רק רצו לעשות מה שצריך: להשמיע את קולם של הדתיים-לאומיים.

באיזה מקרה תובעים תנועה רק משום שהיא שומרת על עקרונותיה, ללא רצון ומטרה לפגוע באחרים?

למרבה האירוניה, אותם נאורים יוצאים בחרם על בני עקיבא. כל הכבוד על הבגרות וההבנה.

אין זה דבר חדש, אך נראה שמנסים למחוק ממנו את המובן של מנוחה ושל שלום בידי אידיאלים נאורים כביכול, ועל הדרך פוגעים בכל מי שרוצה לשמור שבת נגד כל הכלכלה של מדינת היהודים. אנא, אל תעמדו מנגד!


כתבות אחרונות

Prev Next
בג"ץ מנסה לחנך אותנו

  מאמר מאת ברלה קרומבי

חמש שנים חלפו

  הרב ליאור אנגלמן נזכר...

הפרסום בעולם קטן עובד


לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666


מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר


וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם