נוח לזרום עם המוח?

1858526 790

ד'

אהלן, מה קורה ומה נשמע? אני שמיניסט בישיבת בני עקיבא השומרון, והייתי רוצה להציע רעיון. אני יודע שכתבו על הנושא. המון כתבו על הנושא. אני פשוט רוצה לשתף בחוויה שלי כעורך, על פרספקטיבה שונה להכתרה של חודש אדר. בשבועיים האחרונים אני מוצא את עצמי עובד כמו חמור על ההכתרה כמובן, פסגת שאיפותיו של כל שביעיסט, חלומו המתגשם של כל שמיניסט.

ברוך ה' חונכתי להיות אדם שמשתדל לחשוב קצת על מה שהוא עושה, ואחרי שמסיימים לשבת על טקסטים באחת בלילה, אתה מוצא את עצמך שוקל עמדות, ושואל את עצמך האם מה שאני עושה שווה את כל הטרחה הזאת. אני אוהב צחוקים, באמת, אבל האם בשביל זה אני עומד לא לישון בחודש הקרוב? בשביל שעה של צחוקים על במה? אנחנו יכולים להזמין סטנדאפיסט, או תיאטרון פלייבק. רוצים להשקיע? בואו נרוויח את הכסף בעצמנו. אבל מה יוצא לנו מזה? ושה' ישמור, אפילו לא הזכרתי את העובדה שכל האירוע, כל הטררם, כל רגעי השיא שלי עם החברים שאני לומד אִתם בשנות התיכון שלי, הכול סובב סביב ערב שבו כל אחד עולה על במה, ומנסה לעשות כמה שיותר צחוק מהדמות של המחנך שלו. אדם יוצא עדות המזרח בעל חכמת חיים שבזכותו יש לי בגרות? לא עוד! עם זקן מזויף וקצת איפור, עכשיו הוא תימני מצחיק שיודע רק לסלסל ולעשות צעדים כאלו ואחרים. בקיצור, שווה.

לא בשביל זה חבריי ואני חורשים טקסטים השנה. השנה התקבלה החלטה לעשות משהו שונה. מסיבה טכנית - הבדיחות ממוחזרות, הרמה ברצפה והחדשנות שואפת לאפס, ומסיבה עקרונית - אני יושב בהכתרה ומתפוצץ מצחוק מבדיחה שסתם ככה לא הייתי מרגיש בנוח לצחוק ממנה. אבל כולם מסביבי בסדר עם זה, וזה קורה כל שנה, ולרבנים לא אכפת...

תגידו לי, המוח של מישהו פה על רוורס?! ברור שזה מפריע. אתה מחקה את הבנאדם קבל עם ועדה, ואם הוא לא יסכים הוא יצא "הכבד" שלא זרם עם כולם. אנחנו יכולים לעשות את זה בסדר בלי להעליב אף אחד! זה שווה את הסיכון? ואם אתה תצליח, זה שווה את הסיכון שמישהו בעתיד ייכשל? אנחנו שמים סוף לשטות הזאת, כאן ועכשיו. הגיע הזמן למשהו איכותי יותר. ורוצים ספוילר? יש דיבור על בדיחות חדשות, ואפילו (בשקט, שלא ישמעו) סיכוי למסר.

עכשיו אתה שמיניסט, שניצב לפני ההכתרה שלך. היא שווה את העבודה שאתה עומד להשקיע בה? אנחנו יוצאים בקריאה לשכבות שמתחתינו ולשמיניסטים שמסביבנו. תפסיקו לשמוע על הנושא ולהטביע את המצפון בעוד בדיחה. תחדשו. תהיו השכבה הזאת שכולם יזכרו כאחת ששינתה משהו. אנחנו מחזור ל' בישיבת השומרון, והבשורה שלנו היא שאחרי שלושים שנה נגמרת הקייטנה.

מוזמנים לצפות: https://youtu.be/TMRb5ETycYs

הפרומו הוקלט על בסיס "ויקיפדיה", בגלל הסמיכות הרעיונית.

כולכם מוזמנים לחגוג אתנו בו' באדר את השינוי.

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם