השיעור לחיילים הושתק

1858526 790

השיעור לחיילים הושתק – ואתם שותקים

חייל

אני כותב בעילום שם, גם כי אסור לי לכתוב וגם כי השם שלי לא משנה. הנושא הוא התחושה של מאות חיילים שמשרתים בצבא ואני רק דוגמה.

נולדתי לדור שבו רבים מהגדולים ממני ביישוב, בתנועת הנוער או בישיבה הם מפקדים בשלל תפקידים בצבא. בני הציונות הדתית שותפים ותורמים בכל התחומים במדינה. חינכו אותי לאהבת התורה העם והארץ, והם חלק ממני לכל דבר. כשהגיע זמני להתגייס, זה היה לי הכי טבעי בעולם. אני אוהב ומעריך את חברי החילונים לשירות ולא רואה שום הבדל ביני לבינם, כל אחד עושה את תפקידו על הצד בטוב ביותר, לפי כוחו וכישרונותיו, ומוערך לפי הצלחתו ותרומתו. אני שייך לדור שלא מרגיש שהוא צריך להוכיח משהו למישהו, או להתנצל על משהו, הוא גאה בערכים שלו, אוהב את התורה ואת הארץ וכל התחומים פתוחים לפניו.

כשבאתם והצגתם משנה שחושבת בגדול, שגאה באמירה הערכית שלה ולא מתביישת לתרום למדינה ולהשפיע בכל בתחומים, קניתם אותנו. כל יום ראשון בדרך לבסיסים שלנו זכינו לשמוע שיעור של הרב פרץ איינהורן בעיר הבה"דים. לא באנו מתוך כוונה לשכנע אף אחד ולא לקדם שום דבר, באנו בשאיפה להתחזק ולקבל כוחות מתלמיד חכם ומהתורה, שאיפה שאין שום סיבה בעולם שנתנצל עליה.

לפני חודשיים נפסק השיעור בפקודת אלוף. פקודה שאין לה שום הקשר מקצועי או פיקודי. לא שתקנו, ובצעד חסר תקדים כתבתנו מכתב מכובד לרמטכ"ל והחתמנו 800 חיילים! (יכולנו להחתים עליו הרבה יותר, מאלפי המשתתפים בשיעור). זכינו להתעלמות מהרמטכ"ל. ציפינו שפה תתפסו את מקומכם, כשליחי הציבור, ולא תיתנו לנושא לרדת מסדר היום, לא תאפשרו לפגוע בטובי הבנים שנותנים את הנשמה בצבא ופוגעים בהם בצעד בוטה כזה. נענינו בשתיקה. לא שמענו אתכם נזעקים על מכתב של חברי הכנסת לרמטכ"ל חתמו שני חברי ח"כים בלבד מהבית היהודי. השתיקה שלכם היא ההתנצלות הגדולה ביותר שראינו. ואני שואל אתכם, על מה אנחנו צריכים להתנצל? על זה שאנחנו דתיים בצבא? על זה שאנחנו אוהבים את התורה ואת תלמידי החכמים? על זה שאנחנו מקבלים כוחות ביום ראשון לפני היציאה לאוטובוס? אם לא תדברו מתי שמתקבלת החלטה כזאת שפוגעת בנו ואין לה שום הקשר מקצועי או צבאי, מתי תתערבו?

ויש לי עוד משהו קטן להוסיף. טובי המוחות והמעש של הדור הבא, מטבע הדברים, נמצאים כרגע בצבא. אם לא תהיו שם בשבילנו, למה שנלך אחריכם?

כתבות אחרונות

Prev Next
האומץ לחשוב פעמיים

  הטור של סיון רהב...

הפולמוס על התקווה

  מאמר מאת הרב אברהם...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם