גם הצניעות חשובה

1858526 790

א"ח

כולנו יודעים שיש בעיות בציבור שלנו. נכון, יש כמה תלמידים שמקללים בכיתות ח'. נכון, יש אפילו כמה בנות שלא חובשות כיסוי ראש אחרי החתונה. נכון, יש כמה אנשים שאינם יודעים את ההלכה בכמה דברים קטנים. את זה כולם יודעים. וכל מי שאינו מאותם כמה אנשים - סביר להניח שמתפלל כל יום בכוונה רבה "השיבנו אבינו לתורתך". ברוך ה' קל לכוון בזה.

יש לי רק שאלה אחת - למה להודות בזה? למה לתלות שלטי חוצות: אנחנו רוצים להיות חילונים! חשובה לנו רק האפנה! חשוב לנו רק הכסף!

נספר את כל הסיפור. אני חוזר משבת ישיבה, ורואה 'עולם קטן'. כהרגלי אני פונה לשו"ת, ובמקומו יש תמונות של בנות. אני מסתכל בכותרת, ורואה כותרת משנה: 'עולם קטן - שירות לאומי'. טוב. זה נושא חשוב וקריטי, אז אני קורא את העלון. חלקו ברפרוף, חלקו פחות. עד כאן בסדר. מסרים טובים, נכונים, השירות חשוב, מועיל לכולם וכו'. רק שאז מתעורר בי חשד. אני עובר על הפרסומות. 8 מתוך 12 הן פרסומות - איך לא - לשירות לאומי. אבל גם זו לא הבעיה. הבעיה היא שמתוך כל הפרסומות האלה לא ראיתי אפילו אחת שהיה כתוב בה משהו על רמה רוחנית. משפחתית, משמעותית, אכפתית... מה לא. אבל אין כלום על צניעות, 'שירות עם בנות איכותיות' או 'בנות טובות ונחמדות'. בהרבה פרסומות מופיעות תמונות של הנערות. עם התלבושת הלא צנועה, ועם המחסור העצוב בכסף לקנות חצאית וחולצה נורמליות, ומצד שני עם האפנה הכי מעודכנת, ללא ספק. כנראה מגמ"ח כי הרי אין להן כסף לבגדים.

איפה היהדות? איפה הצניעות? המאפיין הכי חשוב של בת יהודית - איפה הוא? נעלם? נמחק? איפה כל הבנות הצדיקות, אלו עם השרוול הארוך והחצאית הארוכה, אלו עם האופי השקט והאוהב, אלו שאם אני מחפש בת זוג רק עליהן אני מסתכל. איפה הן? נעלמו? מה שנשאר זה תמונה בנות בחצאית קצרה וחולצה שהיא בעצם גופייה קצרה?

ושוב, אני יודע שיש כאלו בנות, אני לא חי באשליות. אבל לפרסם את זה? להתגאות בזה? לאן הגענו?

מקווה שלמישהו אכפת.

כתבות אחרונות

Prev Next
הגיע הזמן לימין אמיתי

  מאמר מאת עמיעד כהן

כאן ביתי

  תושבת לוד: עדין מתפרעים...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם