פרספקטיבה אחרת

1858526 790

פרספקטיבה אחרת – תגובה לשיח על תמונות לפני דייטים

ידידיה אהרון

דביר לוי, ידידי היקר.

שמחתי לקרוא את תגובתך לדבריי בנוגע לראיית התמונה של הבחורה בשלב הבירורים. אמנם יש מעט אמת בדבריך, ואולי כדאי היה שלא היינו רואים את התמונה קודם הפגישה. אבל המציאות מדברת בעד עצמה. האדם בנוי מכוחות נפשיים ורגשות. וככל שנשרוט ונשחק את אותם כוחות שנמצאים בנו ואת הנפש שלנו, מצבנו לא ייטב. להפך! האדם עלול להיכנס לתוך מערבולת של בלבול ומחשבות שליליות.

מדבריך אני יכול להבין או שאתה מתחיל את תהליך מציאת בת הזוג, או שמצאת אותה כבר לאחר שהייה יחסית קצרה בעולם הדייטים. אשריך וטוב לך! אבל אין לך שום זכות לשפוט ולהביע את דעתך אם אתה לא בא מאותו מקום שבו אני נמצא כעת, ושממנו הבעתי את עמדתי בעניין. אתה "חוצפן" - רואה את "החוץ" בדבריי, ולא קורא בין השורות הקטנות את הכאב, לא חווה את הזיכרונות שעולים מדי פעם מדייטים קודמים וארוכים, והמחשבה ש"מה נסגר עם העולם הזה כבר?!" שנמאס כבר משלב הדייטים. שוב לברר, לקבוע עם הגברת, להתארגן. ולהתאכזב מחדש בדקה הראשונה ולקוות שהזמן יעבור מהר.

כשסדר יומו של האדם מורכב מהרבה דברים - לימודים, עבודה ושאר עיסוקים - והוא מקבל הצעה בלי לראות תמונה קודם לפגישה, עליו לפנות שלוש-ארבע שעות לפחות מזמנו, להתארגן, להתכונן נפשית, לקבוע זמן ומקום להגיע למקום המפגש ולפעמים גם להוציא כסף. ומה כל זה שווה אם ידוע שבסוף כנראה תהיה נקודה אחת שתפריע לו במיוחד, אין מציאת חן? ההרגשה הלא טובה, התסכול ובזבוז הזמן, כל זה יכול היה להיחסך אילו היה מקבל בנוסף לכל הפרטים על הבחורה גם תמונה. וכן לגבי בחורה המבררת על בחור (אבל מה זה משנה? כולנו "חולים" ויש לנו בעיה, לא?!)

כשאני אומר מציאת חן, אני לא מתכוון לכך שאני מחפש כוכבת קולנוע, אלא מישהי שאני יכול גם להתחבר ולהכיל את החיצוניות. לאו דווקא מישהי מושלמת, אלא מישהי שאני יכול לחשוב על בניית בית אִתה ולחיות לצדה, מבחינת האישיות והפְּנים, וגם מבחינת החוץ. מהרה ה' עוד יישמע!

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם