הדמעות חולפות

1858526 790

שמחה

לא מדברים על זה בשמינית, כשהרכזות מגיעות ועל הקירות יש פרסומות וכולן נרגשות לקראת הסיירות. יש איזו תחושה, אשליה, שהשירות הלאומי הוא כיף אחד גדול.

עד שאת מגיעה ליום הראשון.

בחודשיים הראשונים בשנה הראשונה בכיתי בלי הפסקה. לא בהגזמה, בכיתי כל היום. התגעגעתי הביתה נורא, לא רציתי את התקן שפעם היה נראה לי חלומי, ולא הבנתי מה אני עושה שם בכלל. עיניי הדומעות תמידית לא הבחינו בשאר הבנות בדירה והן מצדן לא היו רגישות מספיק להבחין בקושי שלי ולחבר אותי לחבורה שהתגבשה.

לאט לאט התרגלתי, החלפתי תקן, פגשתי אנשים חדשים, גיליתי את הקסם שיש בחיים מחוץ לבית. אבל החוויה הראשונית נותרה טראומטית.

אני רוצה לבקש מכל הבנות הרגישות והבכייניות, אל תוותרו לעצמכן. תבכו הרבה, בסוף זה עובר. באמת (אני מודעת לכך שלא כולן כאלה, אם את בחורה קשוחה ועליזה דלגי הלאה). אני כל כך גאה בעצמי שלא ויתרתי, שהתגברתי והתבגרתי ואפילו עשיתי עוד שנה!

ולשאר הבנות, עשו טובה לאנושות: אל תהיו קטנוניות. אל תריבו על 30 ס"מ של מדף במטבח או תורנות ניקיון מטופשת. תהיו טובות זו לזו, סבלניות ונדיבות.

אני מקווה שלא הפחדתי אף אחת, רק חשוב לי שתהיו מודעות לכך שתקופת השירות לפעמים רצופה אתגרים ופחדים. לא הכול מעשי הצלה הירואיים לטובת העם, המדינה והארץ. יש גם עבודה סיזיפית, יומיומית וקשה, נעדרת זוהר, שתתבצע על ידכן. אבל דווקא שם נמצא תיקון העולם הכי גדול. דעו לכן שלמרות הקושי ובגלל אתן תיהנו מאוד. זו תקופה קסומה, אני כבר מקנאה בכן. בהצלחה!

כתבות אחרונות

Prev Next
תכלה שנה וברכותיה

  מאמר לראש השנה מאת...

לתת לכולם להיות שותפים

  מאמר לראש השנה מאת...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם