שירות מחמם את הלב

1858526 790

סתיו

לפני שלוש שנים התחלתי את השנה כשנת התנדבות בתור "שינשינית" (שנת שירות לפני צבא).
הייתי בטוחה שאני הולכת להתגייס כמו כל החברים שלי, בלי שחשבתי על זה יותר מדי...
ברוך ה', לקראת אמצע שנה החלו לעלות בי ספקות על השירות - אם צבאי או אזרחי.

החלטתי שאני מעדיפה לתרום בשירות שלי כמה שאני יכולה, עד קצה היכולת. נשארתי עוד שנה במסגרת שנת שירות לאומי בתקן שבו הייתי בשינשין, ולקראת השנה השנייה של השירות חיפשתי שירות חם, עם תקני אחר הצהריים, שירות שימלא לי את כל השבוע וכן, כולל שבתות!
האמת, לא לקח לי יותר מדי זמן למצוא את מה שחלמתי עליו.
מצאתי את אותו תקן חלומי בקריית שמונה הרחוקה.
התחלתי את השנה והצטרפתי לגרעין. היה לי חשוב להעשיר את הצד התורני לא פחות מאת הצד המעשי, ואכן - אורייתות עם הרב צפניה דרורי ועוד שיחות מטעם הגרעין מילאו את הצד הרוחני בשירות. זכיתי לפגוש כל כך הרבה אנשים מלאים בטוב, בעלי לב רחב ורצון לעזור לבנות השירות איפה שהם רק יכולים - אם זה באישור לעשות פעילות בקניון, אם זה בתרומות של ציוד להפנינג שהרמנו, אם זה שיעורי העשרה שאנשים העבירו לנו, והכי הכי היה האירוח בשבתות!
אני יכולה לספר ברמה האישית שנפעמתי מהכנסת האורחים הטוטלית הזו של אנשי קריית שמונה - אירוח חם וביתי עם הרגשה שמחממת את הלב בכל פעם, ובאמת להרגיש בבית.
וזה לא נגמר בארוחה. זה להיפגש באמצע השבוע ולקבל חיבוק חם, ולהאמין כשהנשים אומרות שאנחנו כמו בנות בשבילן.
להיות חלק מגרעין ששקוע בתהליך התחדשות ובנייה זה דבר עצמתי. לדעת שאת סוללת את הדרך והעקרונות בגרעין, ושמה שתביאי אתך זה מה שיהיה.

לצערי, מלאכת האיתור של בנות שירות הולכת ונעשית קשה משנה לשנה. בעיקר כשמדובר במוסד של בעלי 'פיגור עמוק' שממוקם בפריפריה מרוחקת. ביה"ס המדהים שבו התנדבתי השנה התחיל את השנה עם בת שירות אחת מתוך שלוש שהוא כה זקוק להן.

זכיתי להתנדב במוסד כזה וברצוני לשתף בדברים שכתבתי על החוויה הבונה והמצמיחה שעברתי. אפשר להגיד הרבה דברים על החינוך המיוחד ובפרט על חינוך מיוחד 'מורכב', 'קשה'. אפשר להגיד שזה ממש לא פשוט כשתלמיד בוכה בכיתה ואני פשוט לא יודעת איך אפשר לעזור לו, איך לרצות אותו ומה לעשות כדי שיפסיק לבכות. אפשר להגיד שזה מרתיע, מאתגר ולא פשוט בכלל כשרואים תלמיד שמכה תלמיד אחר כי הוא בסך הכול רוצה קצת תשומת לב.

אבל... זה לא הכול.

כשהגעתי לבית הספר שחפים, בית ספר שהוקם למען תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, לא תיארתי לעצמי עד כמה אני הולכת להיחשף לרגעים של צלילות, של הבנה ושל קשרים מיוחדים עם אוכלוסייה כה מיוחדת. למשל, כשתלמיד בוכה וליטוף עדין גורם לו להפסיק לבכות ולהגיע עם עצמו לרגיעה ולשקט נפשי.

ונכון, זה לא קל לראות את המראות, אבל מגיע שלב שבו כבר לא רואים את המוגבלות ואת והקושי - אלא את החיוך הקסום, את האופי המיוחד, את רגעי הצחוק האישיים ומלאי התום והפשטות.

ועם כל הרתיעה והאתגר, לאט לאט נפתחתי. וככל שנפתחתי הלב שלי נפתח והתרחב.

שנה עם רגעי קושי ותסכול אך עם המון רגעים של אושר, של שמחה, של סיפוק אדיר, והכי חשוב - של קשר שהוא משמעותי!

כתבות אחרונות

Prev Next
המלך בשדה

  מאמר מאת הרב חברון...

הילדים הקבועים

  הרה דוד סתיו על...

הפרסום בעולם קטן עובד

לפרסום באתר או בשבועון

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דניאל 055-920-5666

מקום בעולם - מגזין הנוער מבית עולם קטן

לאתר מקום בעולם

שירות לקוחות מגזין - ok@okm.co.il 077-6621680

הירשמו לניוזלייטר

וקבלו את גיליון "עולם קטן" במייל הרבה לפני כולם